Південносахалінсько-Курильські мішані ліси

Південносахалінсько-Курильські мішані ліси екорегіон розташований на південному заході острова Сахалін та на трьох південних островах Курильського пасма на Далекому Сході Росії . Екорегіон є складовою частиною екозони Палеарктика. Площа екорегіону — 12 423 км².[2]

Південносахалінсько-Курильські мішані ліси

Водоспад Пташиний, Кунашир
Екозона Палеарктика
Біом Помірні широколистяні та мішані ліси
Площа 12432
Країни Японія/ Росія[1]

Екорегіон позначено фіолетовим

Розташування та опис

Острів Сахалін омивається Японським морем із заходу та Охотським морем зі сходу. Екорегіон розташовано на південному кінці острова, тому флора є різноманітнішою. Південні Курильські острови (Кунашир, Ітуруп та Шикотан), де розташовано екорегіон, також мають високий рівень біорізноманіття, через розташування островів у місці зустрічі теплих та холодних морських течій (відповідно Тихий океан і Охотське море). Ці острови були пов'язані з японським островом Хоккайдо протягом останнього льодовикового періоду, і на відміну від північних двох третин Курильських островів не мають сурової зими.[2][3][4]

Флора і фауна

Флора південних Курильських островів тісно пов'язана з флорою Хоккайдо, з низьким рівнем ендемізму. Домінуючою квітковою спільнотою на південних Курилах є чагарник з бамбука. Серед фауни варто відзначити велику кількість гризунів, а також соболь, лисиця, бурий ведмідь.

Заповідники

  • Курильський заповідник

Примітки

  1. Згідно позиції Японії Південні Курили є її територією та входять до округу Немуро.
  2. South Sakhalin-Kurile mixed forests. Ecoregions of the World. GlobalSpecies.org. Архів оригіналу за липень 26, 2018. Процитовано 23 липня 2018.
  3. PA0438: Russia. World Wildlife Federation. Процитовано 23 липня 2018.
  4. IKIP International Kurile Islands Project. University of Washington. Процитовано 24 липня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.