Півнева Гора

Пі́внева Го́ра село в Україні, у Ізяславській міській громаді Шепетівського району Хмельницької області. Засноване 1603 року. До 2020 орган місцевого самоврядування Білотинська сільська рада. Центром сільради було село Білотин.

село Півнева Гора
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Шепетівський район
Рада Ізяславська міська громада
Облікова картка Село Півнева Гора 
Основні дані
Засноване 1603
Населення 7
Площа 0,143 км²
Густота населення 48,95 осіб/км²
Поштовий індекс 30322
Телефонний код +380 3852
Географічні дані
Географічні координати 50°16′22″ пн. ш. 26°35′10″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
209 м
Відстань до
обласного центру
Хмельницький — 120 км
Відстань до
районного центру
Ізяслав — 23 км
Відстань до
центру громади/сільради
Білотин — 6 км
Місцева влада
Адреса ради 30322, Хмельницька обл., Ізяславський р-н, с.Білотин, вул.Миру,3
Карта
Півнева Гора
Півнева Гора
Мапа

 Півнева Гора у Вікісховищі

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 727-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Хмельницької області.» увійшло до складу Ізяславської міської громади [1]

Географія

Село розташоване в північно-західній частині Ізяславського району, в лісистій місцевості, на березі водойми Хмельницької АЕС. За чотири кілометри на північний схід від села розташована Хмельницька АЕС, за шість кілометрів на північний захід — місто Острог.

Історія

У 1906 році хутір Плужанської волості Острозького повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста 4 верст, від волості 14. Дворів 2, мешканців 10[2].

Символіка

Затверджена 6 жовтня 2015 р. рiшенням № 4 XLIV сесії сільської ради VI скликання.

Герб

На червоному щиті з золотою соснопагоноподібною главою і срібною хвилястою базою, срібний круг, на якому півень червоної барви. Щит вписаний в золотий декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Внизу картуша напис «ПІВНЕВА ГОРА» і дата «1603».

Півень на срібному колі — символ розписної тарелі і походження назви села. Сосновопагоноподібна глава — знак розташування села серед густих лісів, хвиляста база — Нетішинське море. Корона означає статус поселення.

Прапор

На квадратному червоному полотнищі від нижніх кутів до середини відходить білий трикутник.

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.