Північномуйський тунель

Північномуйський тунель (рос. Северомуйский тоннель) залізничний тунель на Байкало-Амурській магістралі, відкритий 5 грудня 2003. Свою назву тунель отримав за назвою Північно-Муйського гірського хребта в Бурятії, який він пронизує наскрізь. За протяжністю (15 км 343 м) є найдовшим тунелем у Росії. Розрахунковий термін експлуатації тунелю оцінюють у 100 років.

Північномуйський тунель
Названо на честь Північно-Муйський хребет
Держава  Росія
Адміністративна одиниця Муйський район
Дата офіційного відкриття 5 грудня 2003 і 2001
Проходить над/під Північно-Муйський хребет
Несе на собі Байкало-Амурська магістраль
Довжина або відстань 15 343 м
 Північномуйський тунель у Вікісховищі

Північномуйський обхід

Північно-Муйський гірський хребет — був однією з найскладніших ділянок залізниці. До відкриття Північномуйського тунелю потяги слідували обхідною залізничною гілкою завдовжки 54 км, що складається з численних крутих серпантинів і високих віадуків, включаючи знаменитий «Чортів міст» (Говорять[хто?], машиністи хрестилися перед в'їздом на нього, оскільки міст розташований у крутому повороті на ухилі, має дуже велику висоту і двох'ярусні опори). Потяг був вимушений лавірувати між сопками, пересуваючись із максимальною швидкістю 20 км на годину і ризикуючи потрапити під схід лавини. На підйомах виникала необхідність штовхати склади допоміжними локомотивами. При цьому шлях займав 2,5 години, тоді як рух через тунель займає всього 15 хвилин. Ділянка вимагала великих витрат на утримання колії і забезпечення безпеки руху.

Під час будівництва за офіційною статистикою загинуло 56 осіб[1].

Див. також

  • Ангарканський тектонічний розлом

Примітки

  1. Як живе сьогодні остання з великих радянських будов? // Редакція. — 2021. — 2 вересня. — бл. 1:11:40. (рос.)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.