Північно-Вельська прибережна залізниця

Північно-Вельська прибережна залізниця (англ. North Wales Coast Line) залізниця європейської колії, що сполучає англійський Кру з валлійським Голігедом, більша частина якої проходить по території Північного Вельсу. Відкрита для руху в 1850 р, зараз належить «Network Rail» та є під орудою «Arriva Trains Wales» та «Virgin Trains».

Північно-Вельська прибережна залізниця
Держава  Велика Британія
Адміністративна одиниця Isle of Angleseyd
Історичне графство Денбігшир
Власник Network Rail
Зазвичай використовуваний транспортний засіб British Rail Class 67d
Оператор Arriva Trains Walesd
Дата офіційного відкриття 1850
Ширина колії європейська колія (1435 мм)
Залізнична сигналізація British absolute block signallingd[1] і Track Circuit Blockd[1]
Початкова чи кінцева точка Crewe railway stationd і Holyhead railway stationd
Довжина або відстань 136 км
Файл KML Template:Attached KML/North Wales Coast Lined
Маршрутна карта Template:North Wales Coast Line RDTd
Офіційний сайт
 Північно-Вельська прибережна залізниця у Вікісховищі

Історія[2]

Міст через Менай, 1852
Чотириколійний міст через Ді біля Честера. Поїзд, ведений паровозом LMS Jubilee Class

.

Потяг, ведений BRC 40, на станції «Лландидно», 1983
InterCity 125 у Голігеді, 1994

Першу дільницю залізниці — між Кру і Честером — було побудовано «Залізницею Честер — Кру», яку незадовго до відкриття в 1840 р поглинула «Залізниця Гранд-Джанкшан». Другу дільницю — між Честером і Голігед — проклала «Залізниця Честер — Голігед», щоб прискорити доставку пошти в Ірландію. Будівельні роботи були розпочаті 1 березня 1845 року після того, як в попередньому — 1844 парламент прийняв відповідний Акт. Роботами керував Роберт Стефенсон, який обійняв посаду головного інженера. Він спорудив на лінії декілька мостів міст через Менай, для будівництва якого довелося зупиняти судноплавство у Менайській протоці. 1 серпня 1848 р ірландська пошта була вперше доставлена ​​поїздом.

В 1859 р лінія перейшла у власність «Лондонської і північно-західної залізниці» (LNWR), яка, володіючи значними коштами, розпочала рекламу залізничного сполучення з відомими приморськими курортами: Лландидно, Ріл і Конвін-Бей. При цьому на значному числі дільниць поклали чотири колії замість двох, станції перебудували, пристосувавши їх до щільнішого руху, а частину переїздів замінили проїзними мостами.

В 1921 р, коли залізничні компанії зазнавали труднощів після Першої світової війни і уряд Великої Британії вирішив їх об'єднати в більші, але менш численні підприємства, лінія перейшла у власність London, Midland and Scottish Railway. У складі останньої вона без істотних змін пережила роки Великої депресії і Другої світової війни, а в 1948 р дорогу разом з іншими британськими залізницями націоналізували. З 1955 р, після прийняття «Плану модернізації залізниць», на лінії почали з'являтися дизель-поїзда, але швидкохідні паровози продовжували виконувати основну роботу аж до 1968 р

На початку 1960-х рр. «Сокира Бічінга» відкраяла від залізниці майже всі другорядні гілки за винятком однієї: від Лландидно до Блайнай-Фестініога. На головному ж напрямку було закрито багато станцій, частина з яких довелося відкривати заново, як, наприклад, вокзал у місті Конві. Пасажири, які раніше використовували потяги, щоб добиратися до курортів, пересіли на автомобілі, і основний дохід став приносити транзитний рух між Ірландією і Англією. Залізницю перевели згідно з планом модернізації на тепловозну тягу: введено в експлуатацію дизель-електричні BRC 40 і BRC 37, — а чотириколійні дільниці зробили двоколійними.

В середині 1980-х рр. уряд реконструював шосе A55, що прямувало паралельно залізниці, і вантажні автомобілі відібрали у потягів значну частину контейнерних перевезень. В цей же час більшу частину поїздів оголосили регіональними і ввели для них режим жорсткої економії. Залізниці довелося закупити і вивести на лінію невеликі і економічні двовагонні дизель-поїзда BRC 150 «Sprinter» та BRC 142 «Pacer».

В 1994 вся залізнична мережа Великої Британії перейшла у власність компанії «Railtrack plc», пізніше купленої «Network Rail». Вантажні тепловози і вагони були продані американській «Центральній залізниці Вісконсіна», а на додаток до регіональних поїздів по лінії пустили швидкісний InterCity 125 до Лондона. Пасажирський рух передали компаніям-операторам, з яких до 2003 року залишилося дві: «Arriva Trains Wales» і «Virgin Trains».

Маршрут[3]

Кру.
Честер.
Конві.
Бангор.
Веллі.
  • Кру — так зване «залізничне селище», що утворився в 1843 р біля однойменної вузлової станції, побудованої в 1837 р
  • Замок у Бістоні. Тут станція, відкрита 1 жовтня 1840, перестала функціонувати 18 квітня 1966. Збереглися залишки перону і сигнальна будка.
  • Честер — вузлова станція. Сполучення з «Залізниця Шрусбері — Честер» та «лінія Віррал».
  • Чотириколійний міст через Ді.
  • Прикордонна лінія між Англією і Уельсом.
  • Шоттон — вузлова станція. Перетин з «Borderlands line».
  • Флінт відомий своїм замком. В 2002 р станція «Флінт» оголошена «кращою у Сполученому Королівстві».[4]
  • Престатін — курорт. Станція відкрита в 1848.
  • Ріл — курорт. У місті розташовується «Рільська мініатюрна залізниця».
  • Абергіл і Пенсерн — станція, відкрита 1 травня 1848. В 1868 поблизу неї відбулося зіткнення двох поїздів, який забрав 30 життів. Неподалік від станції розташовується замок Гуріх.
  • Колвін-Бей — курорт і станція, відкрита в 1849.
  • Лландидно-Джанкшн — вузлова станція, відкрита в 1858 р Перетин із « Залізницею Конвінської долини» — залізницею, яка веде на півночі до Лландидно, на півдні Блайнай-Фестініогу з його вузькоколійною залізницею.
  • Залізничний міст через Конві, споруджений в 1849 р Робертом Стефенсоном. Розташована поруч із замком Конві, як і паралельні: автомобільний міст та Підвісний міст Конві.
  • Конві — місто, станція в якому, побудована в 1848, була закрита 14 лютого 1866 року і знову відкрито 29 червня 1987.[5]
  • * Пенмайнмаур — від станції відходить під'їзна колія до гранітної каменоломні. У серпні 1950 року тут сталася катастрофа двох поїздів: вантажного, колишнього у маневровій роботі, і поштового експреса з Голігеду.[6]
  • Лланвайрвехан — зупинка на вимогу.
  • Бангор — станція, що знаходиться між двома тунелями, пробитими в Бангорского горах. Відкрита в 1848 р
  • Міст Британія, побудований в 1850 р Робертом Стефенсоном через протоку Менай.
  • Лланвайрпулл — станція з дуже довгою офіційною назвою: « Llanfairpwllgwyngyll-gogerychwyrndrobwll-llantysilio-gogogoch».
  • Гайруен (валл. Gaerwen) — закрита для пасажирів в 1966 станція, де до головної колії примикала нині не робоча, але не розібрана «Центральна залізниця Англсі».
  • Бодорган — зупинка на вимогу. При відкритті у жовтні 1849 називалася «Тревдрайт».
  • Ті-Кройс — зупинка на вимогу.
  • Роснейгр — зупинка на вимогу. Відкрита 1 травня 1907.
  • Веллі — зупинка на вимогу. Обслуговує авіабазу «RAF Valley» — військову частину аеропорту Англсі. В 1962 р на станції були влаштовані запасні колії для перевантаження у вагони відпрацьованого палива з АЕС Вілва, а в 1989 поворотний круг для паровозів.
  • Голігед — кінцева станція. Побудована в 1848 р, перебудована в 1851 р Розташована в порту і обслуговує паромну переправу між Великої Британією та Ірландією.

Примітки

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Північно-Вельська прибережна залізниця

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.