Підкоришник сичуанський

Підкоришник сичуанський[2] (Certhia tianquanensis) — вид горобцеподібних птахів родини підкоришникових (Certhidae).

?
Підкоришник сичуанський

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Підкоришникові (Certhidae)
Рід: Підкоришник (Certhia)
Вид: Підкоришник сичуанський
Certhia tianquanensis
Li, 1995
Синоніми
Certhia familiaris tianquanensis Li, 1995
Посилання
Вікісховище: Certhia tianquanensis
Віківиди: Certhia tianquanensis
EOL: 7217392
ITIS: 916584
МСОП: 22731107
NCBI: 344965

Поширення

Ендемік Китаю. Поширений на заході провінції Сичуань. Мешкає у гірських хвойних лісах з переважанням ялиці Фабері (Abies fabri) на висоті 2500—2800 метрів над рівнем моря.

Опис

Дрібний птах завдовжки 14 см. Голова закруглена на потилиці і витягнута в напрямку дзьоба. Шия коротка. Досить довгий і тонкий дзьоб, зігнутий донизу. Хвіст довгий, квадратний. Ноги міцні з довгими когтистими пальцями.

Верхня частина тіла сіро-коричнева з червоними та білими цятками. На крилах є біле дзеркальце. Брови та горло бежеві, їх розділяє темно-коричнева маска на лиці. Груди, черево і стегна — каштанові. Хвіст світло-коричневого кольору.

Спосіб життя

Мешкає у хвойних лісах. Трапляється поодинці або парами. Активний вдень. Живиться комахами та дрібними безхребетними, яких знаходить на стовбурах дерев, між тріщинами кори. Сезон розмноження триває у травні-червні. Самиця будує гніздо на дереві у розщеплені кори. У гнізді 3-7 яєць. Насиджує самиця. Інкубація триває два тижня. Самець підгодовує партнерку під час насиджування. Про потомство піклуються обидва батьки. Пташенята покидають гніздо через 20 днів, а через місяць стають самостійними.

Примітки

  1. BirdLife International (2017). Certhia tianquanensis: інформація на сайті МСОП(версія 2019-2) (англ.) 06 листопада 2019
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.