Підполковник міліції

Підполковник міліції — спеціальне звання старшого начальницького складу міліції України в 19912015 роках. Також використовувалося чи використовується в державах де правоохоронним еквівалентом поліції є міліція. Здебільшого це країни колишнього СРСР та «Соціалістичного табору».

Підполковник міліції
МВС України
ПогониПідполковник міліції
Існування1991 2015
(в Україні)
Категорія званьСтарший офіцерський склад
Міліція
МВС України
Підполковник міліції

В Україні з 2015 року звання було замінене на «підполковник а поліції».

Використання

Історія звання

СРСР

В 1943 році відбувається чергова реформа в органах НКВС. 9 лютого 1943 року, Указом Президії Верховної Ради СРСР «Про звання начальницького складу органів НКВС і міліції» замість попередніх спеціальних звань в міліції були введені нові, які у молодшого, середнього та старшого начальницьких складів стали співпадати з військовими званнями. Звання старшого майора міліції зникає, натомість з'являються нові звання підполковника та полковника міліції. Для вищого начальницького складу були введені особливі спеціальні звання комісарів міліції 1, 2 та 3 рангів. Звання підполковник міліції відносилося до старшого складу та було вище від звання майор міліції, та нижче від полковника міліції.

В такому вигляді звання проіснувало до розпаду СРСР у 1991 році, після цього увійшовши до ієрархії тих країнах які здобувши незалежність залишили міліційну систему правоохоронних органів.

Україна

Однією з країн, що в 1991 році залишили міліційну систему правоохоронних органів стала Україна. Серед спеціальних звань української міліції, збереглося і звання підполковника міліції[1][2].

2 липня 2015 року згідно зі ст. 80 розділу VII («Загальні засади проходження служби в поліції») Закону України «Про Національну поліцію», були встановлені спеціальні звання поліції. Нові звання дещо відрізняються від попередніх спеціальних звань міліції. Звання підполковник поліції відноситься до середнього класу. Згідно з розділом ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» при переатестації працівники міліції, що мали спеціальне звання підполковник міліції, отримують спеціальне звання підполковник поліції[3].

Знаки розрізнення

В 1943 році згідно з наказом № 126 від 18 лютого відповідно Указу Президії Верховної Ради від 9 лютого 1943 року «О введенні нових знаків розрізнення для особового складу органів і військ НКВС» вводяться нові однострої, та нові знаки розрізнення. Замість петлиць вводяться погони на яких стали розміщуватися знаки розрізнення. Також відбувається уніфікація спеціальних звань з військовими (за виключенням вищого складу). Підполковники міліції аналогічно до армійських мали на срібних погонах з двома бірюзовими поздовжніми просвітами, по дві золотисті металеві п'ятипроменеві зірочки.

В 1969 році в МВС СРСР вводяться нові однострої темно-сірого кольору («маренго») замість синіх. Погони також стають сірими з червоними кантами та просвітами.

Після отримання в 1991 році Україною незалежності, перший час використовуюся однострій радянської міліції.

Постановою Верховної Ради України від 22 квітня 1993 р. № 3135-XII «Про спеціальні звання, формений одяг та знаки розрізнення в органах внутрішніх справ України» встановлені спеціальні звання для осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ[4].

Згідно з наказом МВС України 535 від 24 травня 2002 року «Про затвердження Правил носіння форменого одягу та знаків розрізнення особами начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовцями спеціальних моторизованих військових частин міліції внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України» були переглянуті знаки розрізнення та однострої[5].

Підполковник міліції СРСР
19431947 1958-1961

Носії


Молодше звання:
Майор міліції

ГУРСМ НКВС/МВС СРСР

1943-1991
Підполковник міліції
Старше звання
Полковник міліції

Примітки

  1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/565-12 Текст Закону України «Про Міліцію» на сайті Верховної ради України
  2. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3135-12 Текст Постанови Верховної ради України «Про спеціальні звання, формений одяг та знаки розрізнення в органах внутрішніх справ України» на сайті Верховної ради України
  3. http://www.golos.com.ua/article/257729 Текст Закону України «Про Національну поліцію» на сайті Голос України
  4. Постанова Верховної Ради України від 22 квітня 1993 р. № 3135-XII «Про спеціальні звання, формений одяг та знаки розрізнення в органах внутрішніх справ України». http://zakon4.rada.gov.ua/. Верховна рада України. Процитовано 22 січня 2017.
  5. https://studfile.net/preview/5536008/page:12/#42 Наказ МВС України № 535 від 24 травня 202 року «Про затвердження Правил носіння форменого одягу та знаків розрізнення особами начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовцями спеціальних моторизованих військових частин міліції внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України»

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.