Пікторська Лідія Василівна

Пікторська Лідія Василівна
Народилася 19 (31) березня 1897
Воронеж, Російська імперія
Померла 1957
Львів, Українська РСР, СРСР
Поховання
 : 
Діяльність акторка
Нагороди

Лідія Василівна Пікторська (в заміжжі Зимович; 18971957) — українська радянська актриса.

Життєпис

Лідія Пікторська народилася 19 (21 березня) 1897 року в Воронежі в дворянській родині. Закінчила Воронезьку Маріїнську гімназію у 1915 році. Потім вона навчалася на Московських вищих жіночих курсах в 1915—1918 році. Вже за радянської влади продовжила навчання, вступивши у 1918 році на історико-філологічний факультет Воронезького державного університету. Але за спеціальністю не працювала.

На початку 1920-х років Лідія Пікторська влаштувалась на роботу до студійного театру Губернського відділу народної освіти, де зіграла роль Коломбіни («Блазень на троні» Рудольфа Лотара). Потім виступала в театрах Тули, Красноводська, Сталінська (нині — Новокузнецьк). З кінця 1930-х років працювала артисткою Російського драматичного театру імені О. С. Пушкіна в Ашхабаді Туркменської РСР.

Після закінчення німецько-радянської війни Лідія Пікторська переїхала до України. Спочатку, в 1949—1953 роках вона виступала в Одеському державному театрі Радянської армії. А потім у 1954 році перейшла до Львівського російського драматичного театру Прикарпатського військового округу (нині — Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки).

У 1956 році вперше знялася у кіно — це був український радянський художній фільм «Павло Корчагін».

Померла Лідія Пікторська в 1957 році у Львові.

Творчість

  • «Син Рибакова» Віктора Гусєва тітка Катя
  • «Льотчики» Леоніда Аграновича, Семена Листова Євдокія Йосипівна
  • «Кряжеви» Віктора Лаврентьєва Олена Іванівна
  • «Прага залишається моєю» Юрія Буряковського

Фільмографія

Нагороди і премії

  • Сталінська премія третього ступеня (1952)[1] — за виставу «Прага залишається моєю» Ю. О. Буряковського на сцені Одеського державного театру Радянської армії
  • Заслужена артистка Туркменської РСР

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.