Пік Королеви Марії

Пік Королеви Марії (англ. Queen Mary's Peak, 37°06′38″ пд. ш. 12°17′17″ зх. д.) — найвища гора у південній частині Атлантичного океану, яка знаходиться в Антарктиці, на острові Тристан-да-Кунья.

Пік Королеви Марії
англ. Queen Mary's Peak
Острови Святої Єлени,
Вознесіння і Тристан-да-Кунья
Регіон  Антарктида
Найвища точка
 - координати 37°06′38″ пд. ш. 12°17′17″ зх. д.
 - висота 2062 м м
 Пік Королеви Марії у Вікісховищі

Географія

Відносна і абсолютна висота гори — 2062 метри (6765 футів) — це найвища точка всіх Британських заморських територій і Південної Атлантики. ЇЇ вік — 140—156 тисяч років. Пік відноситься до щитових вулканів.

Вершину було названо на честь герцогині Марії Текської.

На вершині гори знаходиться кратер вулкана, у ньому озеро серцеподібної форми розміром приблизно 90 на 70 метрів. Озеро зазвичай замерзає взимку, а верхні схили вулкана вкриті снігом. Задокументоване виверження вулкана було у жовтні 1961 року. Лава лилась на північну частину острова. Виверження закінчилося в 1962 році. Було також виверження у 2004 році, яке сталося під водою, оскільки на острові Тристан-да-Куньї відбувся землетрус.

Перша задокументована спроба сходження на пік відбулася у 1793 року: тоді вершину намагався підкорити французький натураліст Луї Марі Обер Дю Петі-Туар, але невдало. Проте під час цієї експедиції було зібрано та каталогізовано сотні рослин. Гора була підкорена на початку 1817 року. Нині підкорення Піка Королеви Марії займає 5-10 годин з обов'язковою наявністю провідника.

Життя поруч з вулканом

Острів Тристан да Кунья знаходиться у південній частині Атлантичного океану. Це одна з найбільш віддалених на планеті заселена місцевість. Від берегів ПАР до острова понад 2700 кілометрів, від берегів Південної Америки — 3250 кілометрів. Найближчий населений пункт — на острові святої Олени, віддалений приблизно на 2450 кілометрів. Площа острова Тристан да Кунья менше 100 квадратних кілометрів, а весь острів, по суті, це вулкан королеви Марії (Пік королеви Марії). Тому місця на ньому для проживання людей і бухт для кораблів зовсім мало — тільки в його північно-західній частині.

Перші поселенці з'явилися тут на початку XIX століття. Американці намагалися створити на острові свою комуну, У 1817 році на острові був побудований форт Малкольм, де несла службу приблизно рота солдат. Зараз населення становить близько 300 осіб і за своїм походженням ці люди є нащадками британських, американських, голландських, італійських та інших переселенців.

Вулкан Королеви Марії двічі вивергався за останні 100 років, і щоразу остров'янам доводилося на кілька років залишати свій край. Але згодом вони поверталися назад.

Див. також

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.