Піскара бура

Піскара бура (Callionymus pussilus) вид риб з родини Callionymidae. Один з 95-ти видів роду; один з 2-х видів роду у фауні України.

?
Піскара бура
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові Chordata
Клас: Променепері риби (Actinopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Callionymidae
Рід: Callionymus
Вид: Піскара бура
Callionymus pussilus
(Delaroche, 1809)
Посилання
Віківиди: Callionymus pussilus

Морфологічні ознаки

Тіло і голова дуже довгі, притиснуті зверху. Рило видовжене, його довжина більша за діаметр ока. Спинних плавців 2, вони розділені невеликим проміжком. Зяброві отвори розміщені на спинному боці голови у вигляді двох малих округлих отворів. На нижньому боці кісткового виросту передкришкової кістки є загострений шип, вістря якого спрямоване вперед. Найбільша довжина тіла до 14 см. Забарвлення завжди сіре з чорними крапками. Анальний, хвостовий і черевні плавці з чорною оторочкою, хвостовий у самиць — з 4-5 поперечними смужками, перший спинний темний, вздовж основи другого є ряд чорних крапок. У нерестуючих самців помаранчевий перший спинний плавець і блакитні черевні (шлюбне вбрання), причому непарні плавці доволі збільшені порівняно з самицями. Забарвлення спини буре, з дрібними чорними крапками й лініями, нижче яких розміщуються більші білуваті крапки з чорною торочкою.режим збереження популяцій та заходи з охорони Занесено до ЧКУ, 1994. Слід з'ясувати причини зміни чисельності, заборонити вилов, визначити місця перебування виду і встановити там заповідний режим.

Поширення

Середземне, Мармурове і Чорне море. В Україні відзначається у Чорному морі вздовж північно-західного узбережжя та біля берегів Кримського півострова (периферійна частина загального ареалу). В Україні чисельність дуже незначна. Трапляються поодинокі особини (не щорічно).

Особливості біології

Населює неопріснені ділянки моря на глибині до 35 м; тримається на піщаних ґрунтах, інколи біля поверхні води. З місць зимівлі з глибших ділянок моря переміщується до берега на менші глибини для нагулу й розмноження. Самців у зграях удвічі більше, ніж самиць. Нерест триває з середини травня до середини вересня за середньодобової температури води 16-24°С. Ікра відкладається порціями на піщане дно. Личинки розселюються на відстань до 15-20 км від берега, поступово переходячи від нектонного до придонного способу життя. Молодь живиться організмами планктону, дорослі водоростями, нижчими ракоподібними.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.