Пістон (іграшка)
Пісто́н — пристрій для імітації звуку пострілу в іграшковій зброї[1].
Історія назви
Первісно «пістонами» (від фр. piston — «поршень») звалися капсулі бойових набоїв. За аналогією пізніше так стали звати схожі пристрої і в дитячій зброї.
Використовування пістонів
Пістолети, револьвери, рушниці під пістони можуть бути зроблені як з металу, так і з пластику. Вони, як правило, повторюють зразки справжньої зброї («Макаров», «Вальтер», «Люгер», «Наган», «Беретта», «Браунінг», «Кольт», «Сміт-енд-Весон», ТТ та ін.). Якщо пістони належної якості, зброя з ними вважається повністю безпечною іграшкою: заряд речовини — мінімальний, спрацювати всі пістони в упаковці не можуть, бо для цього необхідна ударна дія бійчика.
Склад пістонів
У пістонах можуть застосовуватися різні вибухові речовини. Колись популярними були такі суміші:
- 39 часток бертолетової солі, 39 часток окису свинцю, 19 часток червоного фосфору, 3 частки смоли;
- 75 часток бертолетової солі, стибію 15 часток, червоного фосфору 8 часток, декстрину 2 частки.
Крім того, існували й пістони хатнього приготування, зроблені зі суміші, зчищеної з голівок звичайних сірників, яка наклеювалась на паперові смужки силікатним клеєм.
Види пістонів
Існує велике розмаїття пістонів. Перші пістони являли собою облатки зі двох склеєних паперових кружалець, між якими поміщалася вибухова речовина[1]. Зараз пістони випускаються як у вигляді паперових стрічок з вибуховою сумішшю, так у вигляді кілець, на 5-8 пострілів, які вставляються у барабан іграшкового револьвера. Існують також пістони для іграшкових рушниць, що імітують мисливські. Вони мають форму кульок і вставляються в іграшкові набої, імітуючи капсуль.
Примітки
- Пістон // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.