Пітер Брейгель Молодший

Пітер Брейгель Молодший (нід. Pieter Bruegel de Jonge, МФА: [pitər brøːɣəl] 1564/65 Брюссель — 1637/1638 Антверпен, прізвисько — «Пекельний») нідерландський (фламандський) живописець.

Пітер Брейгель Молодший
нід. Pieter Brueghel de Jonge
Портрет роботи Антоніса ван Дейка
Народився 1564[1][2]
Брюссель, Габсбурзькі Нідерланди або Брюссель, Брабант, Габсбурзькі Нідерланди[1][2]
Помер 10 жовтня 1638(1638-10-10) або 10 жовтня 1636(1636-10-10)[3]
Антверпен, Брабант, Габсбурзькі Нідерланди[1][2]
Підданство королівство Іспанія
Національність фламандець
Діяльність художник
Галузь живопис
Знання мов нідерландська
Членство Антверпенська гільдія святого Луки
Жанр релігійний живописd[4] і жанрове малярство[4]
Magnum opus Adoration of the magid, The Good Shepherdd, The Return of the Herdd і Census at Bethlehemd
Конфесія католицтво
Рід Брейгель
Батько Пітер Брейгель Старший
Мати Майкен ван Кук
Родичі Ян Брейгель молодший
Брати, сестри Ян Брейгель старший[5]
Діти Пітер Брейгель III

Біографія

Пітер Брейгель Молодший — один з найвідоміших фламандських художників. Походив із родини Брейгелів. Народився в Брюсселі в 1564 або 1565 році. Мав прізвисько «Пекельний» завдяки своєму захопленню на перших етапах творчості зображенню картин Страшного суду. Пітер Брейгель Молодший був сином найвідомішого Брейгеля Пітера Брейгеля Старшого, який помер, коли сину було 4 роки. Братом Пітера був не менш відомий художник Ян Брейгель Старший (Оксамитовий). Після смерті матері в 1578 році діти художника Пітер, Ян і Марі виховувалися бабусею[6].

Творчість

Перші картини художника стали копіями творів Брейгеля Старшого, а його майстерня стала головним центром з виготовлення цих копій робіт. За 50 років їх було виготовлено понад 1500. Пітер Брейгель Молодший не прагнув обдурити публіку і видати свої власні роботи за роботи свого батька. Хоча, звичайно, спокуса була. Причина — величезна різниця в ціні. Якщо роботи батька продавалися по 700 гульденів, то за копії можна було отримати від 10 до 70 гульденів, тобто в 10 разів менше. Пітер Брейгель підписував твори своїм ім'ям, ідентичним імені батька, і на більшості з них ставив рік виготовлення. Після смерті Пітера Брейгеля Старшого в сім'ї залишилися ескізи та картони — заготовки картин, гравюри, начерки батька. З них Брейгель Молодший і робив копії. Оригінали декількох робіт дісталися Яну Брейгелю, молодшому синові художника, деякі — вдові. Крім збережених заготовок, Пітер Брейгель Молодший міг бачити оригінали батька в антверпенських колекціонерів[7].

Завдяки цьому він виробив основну манеру письма, яка властива всім Брейгелям. Однак згодом з'являється власний стиль, який формував самостійно. У своїх творах він зображував сцени Страшного суду, демонів, жахи пекла, чаклунок, відьом і т. д. Згодом ці теми не були типовими у творчій манері, але прізвисько «Пекельний» так і закріпилося за його ім'ям. Пітер Брейгель Молодший став зображувати повсякденне життя селян — свята, весілля, бійки. В його стилі, сюжетах, образах прослідковувався також вплив й Ієроніма Босха. Одним з його учнів став уславлений художник Гонзалес Кокс[6].

Великий нідерландський, фламандський художник помер в 1637 (1638) році в Антверпені[6].

Галерея

Див. також

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Пітер Брейгель молодший

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.