Герцогство Брабант

Ге́рцогство Браба́нт (лат. Ducatus Brabantiae, нід. Hertogdom Brabant), або Браба́нтське ге́рцогство (фр. Duché de Brabant) — у 11831794 роках герцогство у Нижніх Землях. Охоплювало територію трьох сучасних провінцій Бельгії (Фламандський Брабант, Валлонський Брабант, Антверпен), сучасного Брюссельського столичного регіону, а також нідерландської провінції Північний Брабант. Засноване на основі Брабантського ландграфства у складі Священної Римської імперії. Керувалося герцогами Брабантськими. 1288 року уклало унію із Лімбурзьким герцогством. 1430 року успадковане Бургундським герцогством, 1482 року — австрійськими Габсбургами, а 1556 року — іспанськими Габсбургами. 1648 року розділене між Священною Римською імперією і Голландською республікою, якій відійшли північні землі герцогства. Продовжило існувати у так званих Південних Нідерландах. 1794 року ліквідоване французькими революційними військами. Терени герцогства увійшли до Бельгії, за винятком Північного Брабанту.

Герцогство Брабант
1183  1794
Прапор Герб
Розташування Брабанту
Брабант (1350)
Столиця Брюссель
Мови голандська
Форма правління монархія
Історія
 - Засновано 1183
 - Ліквідовано 1794
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Герцогство Брабант

Назва

  • Брабант (нім. Brabant) — коротка назва.
  • Браба́нція (від пол. Brabancja) — стара українська назва.
  • Браба́нтське ге́рцогство / герцогство Брабантське (ісп. Ducado de Brabante, фр. Duché de Brabant)
  • Ге́рцогство Браба́нт (нім. Herzogtum Brabant, нід. Hertogdom Brabant)
  • Ге́рцогство Браба́нту (лат. Ducatus Brabantiae)
  • Князі́вство Брабантське / князі́вство Браба́нція (пол. Księstwo Brabancji) — стара українська назва.

Історія

У I ст. до н. е. Брабант, населений кельтськими племенами, був скорений Римом і входив до провінції Бельгійської Галлії. В III—V ст. Брабантом оволодівають франки. У середньовіччя в результаті численних переділів і воєн Брабант переходив до Лотарингії (843), Франції (870), Німеччини (959), під владу герцогів Льовенських і Брюссельських (XII—XIV ст.), до Бургундії, австрійських та іспанських Габсбургів (XV—XVII ст.). 1648 північна частина Брабанту домоглася незалежності і ввійшла до Нідерландського Союзу. В кінці 18 — на початку XIX ст. Брабант був анексований Францією.

1830 південна частина Брабанту ввійшла до Бельгії, а північна залишилась у складі Нідерландів.

Державний устрій

Герцоги

  • 1790—1792: Леопольд II (імператор Священної Римської імперії)

Джерела

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Герцогство Брабант

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.