Равкіна Поліна Іванівна

Равкіна Поліна (Парасковія) Іванівна (12 квітня 1923 року (за іншими даними 1925 року[1]), село Ботужвеле нині Атяшевського району Республіки Мордовія) Герой Соціалістичної Праці, ланкова насінницького колгоспу 13 року Жовтня. Ерзянка.

Равкіна Парасковія Іванівна
Равкіна Поліна Іванівна
Народилася 12.04.1923 (1925?)
Ботужвеле
Країна  СРСР
 Росія
Національність Ерзянка
Місце проживання Москва
Діяльність агрономка
Відома завдяки Герой Соціалістичної Праці
Alma mater Нижегородська державна сільськогосподарська академія
Знання мов російська
Партія КПРС
Нагороди

Біографія

Після закінчення сьомого класу розпочала свою трудову біографію рахівницею місцевого колгоспу. Працювала також секретарем сільської ради в Батушеві. У 1947 році очолила рільничу комсомольсько-молодіжну ланку. Під керівництвом Равкіної врожайність озимого жита зросла до небачених раніше показників: 210 на кожному з 10 закріплених за ланкою гектарів.

Вагомі результати були й у вирощуванні конопель. У 1948 році ланка Равкіної отримала урожай волокна 7 центнерів і насіння 12 центнерів з гектара на площі 3,1 гектара. За рекордний врожай ланкову було удостоєно звання «Герой Соціалістичної Праці». Через рік про ланку Равкіної знімали документальний фільм.

За направленням Равкіна закінчила в 1956 році Горьковський сільськогосподарський інститут, була сталінським стипендіатом. Призначена головним агрономом атяшевського колгоспу «Сараст». Потім була головою колгоспу в Батушеві. В 1961—1970 роках — головний агроном Атяшевського районного управління сільського господарства по захисту рослин.

За сімейними обставинами у 1974 році виїхала на Сахалін, працювала на різних посадах у Невельську. Наступного року замість належних 120 тонн огірків там було зібрано 360. Зросла урожайність брукви та збільшились показники надоїв молока.

Через вісім років оселилася в Москві, рік працювала в санаторії «Валуєво», після чого вийшла на заслужений відпочинок[2].

Громадська діяльність

Обиралася депутатом Верховної Ради Мордовської АРСР (1959), делегатом ХІХ (1952) і ХХІ (1959) з'їздів КПРС.

Нагороди

Вшанування

У селищі Атяшево встановлений бюст Поліни Равкіної. У рідному селі Батушево проводяться спортивні заходи по вільній боротьбі на приз імені видатної землячки.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.