Равлик волохатий

Равлик волохатий іржавий[1] (Pseudotrichia rubiginosa (A.Schmidt, 1853)) — вид наземних молюсків класу Черевоногих (Gastropoda) підкласу легеневих (Pulmonata) родини подібних (або несправжніх) равликів (Hygromiidae).

?
Равлик волохатий іржавий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Молюски (Mollusca)
Клас: Черевоногі (Gastropoda)
Родина: Равлики несправжні (Hygromiidae)
Рід: Pseudotrichia
Вид: Равлик волохатий іржавий
Pseudotrichia rubiginosa
A.Schmidt, 1853
Посилання
Вікісховище: Pseudotrichia rubiginosa
EOL: 4906392
МСОП: 157119
NCBI: 225466

Опис черепашки

У дорослих особин висота черепашки коливається переважно в діапазоні від 4 до 7 мм, ширина черепашки — від 6 до 9 мм. Має до 5 обертів. Черепашка широко-конічна, з куполоподібним завитком і значно згладженою верхівкою. Пупок вузький, трохи прикритий відгорнутим колумелярним краєм устя. Поверхня черепашки нерівномірно радіально покреслена, густо вкрита зігнутими та прямими волосками. Черепашка червонувато- або темно-рогова, іноді зі слабкою світлою смугою на периферії.

Можливі помилки у визначенні

З цим видом часто плутають молодих особин Euomphalia strigella, які ще не втратили волосків на черепашках. Проте в E. strigella оберти наростають значно швидше, на стадії 4 обертів ширина черепашки не менше 7-7,5 мм, а на стадії 5 обертів — не менше 10-12 мм. У Pseudotrichia rubiginosa вказані параметри не перевищують відповідно 6 та 9 мм.
У Trochulus hispidus черепашки подібних розмірів, також вкриті дрібними волосками, проте вони зазвичай помітно сплощені. Черепашки T. hispidus нетипової форми, з високим завитком, можуть нагадувати Pseudotrichia rubiginosa, проте мають помітно ширший пупок.

Розповсюдження

Палеоарктичний вид, широко розповсюджений на території України.

Екологія

Гігрофільний вид, часто зустрічається біля водойм.

Примітки

  1. Сверлова Н. В. Наукова номенклатура наземних молюсків фауни України

Джерела та література

  1. Сверлова Н. В. Наукова номенклатура наземних молюсків фауни України. — Львів, 2003. — 78 с.
  2. Гураль-Сверлова Н. В., Гураль Р. І. Визначник наземних молюсків України. — Львів, 2012. — 216 с.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.