Радіоастрономічна обсерваторія Хартбістхук

Радіоастрономічна обсерваторія Хартбістхук (Hartebeesthoek Radio Astronomy Observatory - HartRAO) — це радіоастрономічна обсерваторія, яка розташована в природній чаші пагорбів у Хартбістхуці на південь від гірського хребта Магалісберг, Гаутенг, Південна Африка, за 50 км на захід від Йоганнесбурга . Це Національний дослідницький фонд під керуванням Національного дослідницького фонду Південної Африки. HartRAO була єдиною великою обсерваторією радіоастрономії в Африці до будівництва випробувального зразка KAT-7 для майбутнього масиву MeerKAT .

Радіоастрономічна обсерваторія Хартбістхук
Держава  ПАР
Адміністративна одиниця Крюгерсдорп
Місце розташування Гаутенг
Оператор National Research Foundationd
Дата офіційного відкриття 1961
Офіційний сайт
 Радіоастрономічна обсерваторія Хартбістхук у Вікісховищі

Історія

Вхід в обсерваторію радіоастрономії Хартбістхук (HartRAO)
Центр контролю HartRAO

Спочатку обсерваторія мала назву Deep Space Station 51 (DSS51) і була побудована в 1961 році Національним управлінням аеронавтики та космосу (NASA).[1] У цій ролі станція допомагала відслідковувати багато безпілотних космічних місій США, включаючи космічний корабель «Рейнджер», «Сюрвейер» і «Місячний орбітер» (який приземлився на Місяць або наніс його на карту з орбіти), місії «Марінер» (які досліджували планети Венера і Марс) і місії «Піонер» (які вимірювали вітри Сонця).

Перші знімки поверхні Марса з Mariner 4 були отримані на DSS 51.[2]

NASA вийшло зі станції в 1975 році, передавши її Раді з наукових та промислових досліджень Південної Африки (CSIR), яка перетворила її на обсерваторію радіоастрономії.[3] :335 У 1988 р. Обсерваторія стала Національним фондом, яким керував Фонд розвитку досліджень (FRD); у 1999 р. ФРД було реструктуризовано як Національний науково-дослідний фонд (НДФ). :335

Станом на 2011, NASA продовжує укладати контракти на послуги відстеження запуску при потребі, і зробила це для запуску Наукової лабораторії Марса 26 листопада 2011 р..[4]

Радіотелескоп

Обсерваторія обладнана єдиним 260- тонним радіотелескопом з діаметром основної відбиваючої поверхні 26 метрів. Телескоп оснащений радіоприймачами, що працюють в мікрохвильовому діапазоні з довжиною хвиль 18 см, 13 см, 6 см, 4,5 см, 3,5 см, 2,5 см і 1,3 см.[5]

Дослідження

Прототип тарілки MeerKAT

HartRAO використовується для континуальної радіометрії, спектроскопії, пульсарного хронометражу та інтерферометрії . Він працює разом з радіотелескопами на інших континентах, а також з орбітальними радіотелескопами HALCA (проект VSOP) та Spektr-R (RadioAstron) для проведення спостережень за Радіоінтерферометрією з наддовгою базою (VLBI).

HartRAO є асоційованим членом Європейської мережі VLBI, але також працює з Довгим базовим масивом телескопа Австралії, Азіатсько-Тихоокеанським телескопом, Антенним масивом дуже великої бази США та Глобальним масивом.

HartRAO також запускає програму космічної геодезії з використанням VLBI, супутникового лазерного вимірювання та системи глобального позиціонування . Розпочато розробку місячного лазерного ренджера (LLR) на базі оптичного телескопа довжиною 1 м. Система LLR використовуватиме 100 мДж, 20 Гц, лазер довжиною імпульсу 80 ps, щоб дістатися до кутових кубових рефлекторних решіток на Місяці.

Обсерваторія також надає студентам та викладачам з університетів Південної Африки зручності та можливості для проведення досліджень.

Участь у проекті телескопа Karoo Array

XDM, прототип тарілки для радіотелескопа MeerKAT, був побудований на HartRAO. Конструкція тарілки XDM була вперше використана в KAT-7, інженерному дослідному стенді та науковому приладі із семи супутникових антен у Карнарвоні в Північно-Капській провінції. KAT-7, завершений у 2012 році, ознаменував перший етап розвитку MeerKAT.

Див. також

  • Національний дослідницький фонд Південної Африки
  • Південноафриканська астрономічна обсерваторія
  • Космічна мережа

Список літератури

  1. National Facilities - Hartebeesthoek Radio Astronomy Observatory. National Research Foundation of South Africa. Архів оригіналу за 9 March 2010. Процитовано 5 квітня 2010.
  2. Koroma, Ram S. Jakhu, editor ; with foreword by Abdul G. (2010). National regulation of space activities. Dordrecht: Springer. с. 267. ISBN 978-90-481-9007-2.
  3. Erasmus, B.P.J. (2014). On Route in South Africa: Explore South Africa region by region. Jonathan Ball Publishers. с. 401. ISBN 9781920289805.
  4. NASA TV coverage of Mars Science Lander launch. NASA TV. NASA. Процитовано 26 листопада 2011.
  5. HartRAO 26m Radio Telescope Details. Hartebeesthoek Radio Astronomy Observatory. Процитовано 5 квітня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.