Радіоастрономічний інститут НАН України

Радіоастрономі́чний інститу́т Націона́льної акаде́мії нау́к Украї́ни (скор. РІ НАН України) створений в 1985 році на базі Відділення радіоастрономії Інституту радіофізики та електроніки НАН України.

Радіоастрономічний інститут НАН України
логотип РІ НАН України
логотип РІ НАН України
Основні дані
Засновано 1985
Приналежність НАН України
Контакт
Ключові особи директор - д.ф.-м.н. Захаренко В.В.
Адреса  Україна 61002, Харків, вул. Мистецтв, 4
Вебсторінка офіційна
Мапа

13 жовтня 1982 Президія АН УРСР прийняла постанову «Про створення у м. Харків Радіоастрономічного інституту АН УРСР». З моменту створення і до 2017 року директором інституту був академік НАН України Л. М. Литвиненко.

Весною 2017 року на виборах директора інституту на цю посаду був обраний д.ф.-м.н. Захаренко Вячеслав Володимирович[1].

Розташований в місті Харкові.

У РІ НАН України працюють більше 150 наукових співробітників. Серед них академіки НАН України Л. М. Литвиненко, О. О. Коноваленко, В. М. Шульга, члени-кореспонденти НАН України А. В. Мень, Д. М. Ваврів і Ю. М. Ямпольський, 20 докторів і 65 кандидатів наук. З моменту організації в інституті працювали академік НАН України С. Я. Брауде (1911–2003), професори П. В. Бліох (1922–2000) і С. А. Песковацький (1926–2000).

РІ НАН України є головною науковою організацією в Україні в області радіоастрономічних і радіофізичних досліджень космічного простору.

Структура

Радіоастрономічний інститут НАН України має таку структуру:

Розташування радіотелескопів РІ НАН України
Диполь антенної решітки радіотелескопу УТР-2 та захід Сонця зі світловим стовпом. Село Волохів Яр, Харківська область, Україна. 16 Листопада 2016.
  • Відділ мікрохвильової електроніки
  • Відділ низькочастотної радіоастрономії
  • Відділ теоретичної радіофізики
  • Відділ радіофізики геокосмосу

Основні наукові напрямки інституту:

Разом з фундаментальними, в інституті ведуться прикладні дослідження і розробки приладів та радіотехнічних систем різного призначення в декаметровому, СВЧ, міліметровому та субміліметровому діапазонах. В експлуатації Радіоастрономічного інституту НАН України має такі комплекси радіотелескопів:

РІ НАН України — ініціатор і учасник міжнародних програм і проектів, плідно співпрацює з обсерваторіями, науково-дослідними інститутами і лабораторіями США, Великої Британії, Франції, Швеції, Індії, Австрії, Норвегії, Китаю і Німеччини, підтримує тісні наукові контакти з провідними науковими установами Росії і Узбекистану.

Див. також

Примітки

  1. Официальный сайт НАН Украины - http://www.nas.gov.ua/UA/PersonalSite/Pages/default.aspx?PersonID=0000004594

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.