Райка-гладіатор географічна

Райка-гладіатор географічна (Boana geographica) — вид земноводних з роду райка-гладіатор родини райкових (Hylidae).

?
Райка-гладіатор географічна

Райка-гладіатор географічна
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Родина: Райкові (Hylidae)
Рід: Райка-гладіатор (Boana)
Вид: Райка-гладіатор географічна
Boana geographica
Spix, 1824
Синоніми
Hyla geographica
Centrotelma cryptomelan
Hypsiboas geographicus
Посилання
Вікісховище: Hypsiboas geographicus
Віківиди: Hypsiboas geographicus
EOL: 330249
ITIS: 774442
МСОП: 55487
NCBI: 317331

Опис

Загальна довжина досягає 5,5—7,5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. за своєю будовою схожа на інших представників свого роду. Відмінністю є лише забарвлення. Вона має сітчастий малюнок з перевагою світлих кольорів, що нагадує географічну мапу. На лапах присутні смуги коричневого кольору з різними відтінками.

Спосіб життя

Полюбляє тропічні та субтропічні ліси, вологі савани, плантації, місцини біля ставків, боліт, озер. зустрічається на висоті від 500 до 1200 м над рівнем моря. Веде деревний спосіб життя. Вдень ховається у листях бромелії. Активна вночі. Живиться безхребетними.

При небезпеці вона притискається до підстилці з дещо втягнутими очима і закриває верхню повіку, яка вкрита світло-коричневими жилками. Завдяки цьому очей не відрізнити від тіла. Райка стає схожа на засохле листя. Інші засоби захисту: при небезпеці перевертається на спину і прикидається мертвою або рятується за допомогою миттєвих довгих стрибків у напрямках, що раптово змінюються.

Розмноження відбувається біля стоячих водойм. Самиця відкладає у воду до 2000 яєць. Пуголовки мають суто чорне забарвлення. Метаморфоз відбувається у воді.

Розповсюдження

Мешкає у Колумбії, Еквадорі, Венесуелі, Гаяні, Суринамі, Гвіані, Перу, Бразилії, Болівії, а також на острові Тринідад.

Джерела

  • Bartlett, R. D. and Bartlett, P. (2003). Reptiles and Amphibians of the Amazon. University Press of Florida, Gainesville.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.