Республіка Чорного Лісу

Чо́рний лі́с (19191922) — короткочасне державне утворення на території України на Єлизаветградщині, в тому числі в районі с. Цвітне Чигиринського повіту (нині Олександрівського району Кіровоградської області).

Короткі відомості

За часів УНР у 19181923 роках у координації дій із Холодноярською республікою існувала як республіка Чорного Лісу.

До 1921 року республікою керували — отаман Пилип Хмара та отаман Микола Кібець-Бондаренко. У 1922 році — Чорноліський полк очолював отаман Денис Гупало.

Отамани Чорного Лісу мали великий авторитет та значну підтримку у місцевого населення. У зв'язку з неможливістю перемогти бунтівних отаманів у ЧК розробили спеціальну операцію з нейтралізації та захоплення чорноліських отаманів.

Наприкінці вересня 1922 року більшість діячів Чорного Лісу, разом з отаманами Холодного Яру, було арештовано у Звенигородці на інспірованому чекістами з'їзді отаманів.

Чекіст «сотник Завірюха» з фальшивим повстанським загоном продовжив діяти, збираючи туди повстанців, які залишилися після арешту їхніх командирів. Упродовж 1922–1923 року чекісти здійснили остаточну зачистку території Чорного лісу та Холодного Яру.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.