Рихли

Рихли́ село в Україні, в Коропському районі Чернігівської області. Населення становить 112 осіб. Орган місцевого самоврядування Понорницька селищна рада.

село Рихли
Країна  Україна
Область Чернігівська область
Район/міськрада Коропський район
Рада Понорницька селищна рада
Основні дані
Населення 112
Поштовий індекс 16221
Телефонний код +380 4656
Географічні дані
Географічні координати 51°40′49″ пн. ш. 32°52′42″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
210 м
Водойми р. Чернеча
Місцева влада
Адреса ради 16220, Чернігівська обл., Коропський р-н, смт Понорниця, вул. Довженка, 18
Карта
Рихли
Рихли
Мапа

 Рихли у Вікісховищі

Географія

Біля села беруть початок річки Чернеча та Глинка, праві притоки Бистрика.

Пам'ятки

Рихлівський монастир у 1843 році

В селі розташований Свято-Миколаївський Пустинно-Рихлівський монастир[1]. Відомий з пол. XVII ст. Тут є чудотворна ікона св. Миколая Чудотворця, явлена у 1620 р. За переданням, один священик, який захворів, вигукнув по-польськи: «Рихло, рихло (що значить: швидко, швидко) везіть мене до ікони!», де і отримав зцілення. Тому чудотворна ікона та обитель стали називатися «Рихлівською». Монастирський величний трипрестольний собор на честь св. Миколая Чудотворця освячений 1760 року. Був зруйнований у радянські роки і відтворений 2006 року.

Ще одною окрасою села є 800-річний Монастирський дуб, який завоював третє місце в номінації естетично цінне дерево України. Всього в околицях села Рихли є 16 старовинних дубів (Дуплистий дуб, Дуб бажань, Рогатий дуб), середній вік яких становить понад 400—500 років.

Старовинна ялинова алея в Рихлах. Ялинова алея, яка раніше складалася зі 100 дерев ялини європейської (на сьогодні залишилося 77 дерев заввишки понад 30 м) вела до монастирських печер, які були викопані на схилах ярів і балок. Ялина — це високе, близько 30 метрів заввишки, дуже тіневитривале дерево з мутовчастою конусоподібною кроною та прямим стовбуром. Недарма, навіть ясного дня на цій алеї прохолодно і похмуро-темно.

Багатовіковий дуб (Цар-дуб).

Див. також

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.