Роберт Курвіц

Роберт Курвіц (ест. Robert Kurvitz) естонський письменник карельського походження, сценарист, пісняр. Син митців Рауля Курвіца і Ліліан Мосолайнен. Є засновником відеоігрової студії «ZA/UM» (від рос. «заумь»).

Роберт Курвіц
Robert Kurvitz
Кадр інтерв'ю 2014 року
Ім'я при народженні Robert Kurvits
Псевдо Robert Kurvitz
Народився 8 жовтня 1984(1984-10-08) (37 років)
Таллін, ЕРСР, СРСР
Громадянство Естонія
Національність карел
Діяльність сценарист, прозаїк-фантаст, пісняр
Мова творів естонська
Роки активності з 2001 року
Напрямок фантастичний реалізм, флюксус, дадаїзм
Жанр фантастика
Magnum opus Disco Elysium
Батько Рауль Курвіц
Мати Ліліан Масолайнен

Музична кар'єра

У 2001 році Курвіц став вокалістом та автором пісень рок-гурту Ultramelanhool. Гурт випустив два альбоми: «Must apelsin» («Чорний апельсин») у 2004 році і «Materjal» («Матеріал») у 2008 році. При чому другий альбом був випущений самвидавом і викладений в Інтернеті у вільний доступ. Третій альбом, «Fantastika» («Фантастика»), був анонсований у 2011, але досі не втілений.

У 2011 році Роберт і Рауль Курвіци спільно створили альбом «Forbidden to sing» («Заборонене до співу»), котрий отримав щорічну премію Естонського культурного фонду.

Письменництво

Роберт Курвіц є автором сценаріїв фільму «Free Range – балада про схвалення світу» (2013) та відеогри «Disco Elysium» (2019), а також фантастичного роману «Свята і страшна пахощ» (2013).

Стрічка «Free Range» представляла Естонію на 86-му «Оскарі», гра «Disco Elysium» отримала нагороду The Game Awards за найкращу оповідь, а «Свята і страшна пахощ» була названа естонськими критиками однією з найкращих книг десятиліття.

Роберт Курвіц був номінований на премію «Неб'юла» 2019 року за найкращій відеоігровий сценарій.[1]

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.