Робін Девідсон

Робін Девідсон (англ. Robyn Davidson, нар. 6 вересня 1950, Майлз) австралійська письменниця, стала найбільш відомою своїм пригодницьким романом «Стежки», який оповідає про її 2700-кілометрову подорож з центру австралійського континенту (місто Аліс-Спрингс), через малонаселені райони й пустелі Австралії до берегів Індійського океану[1]. Її кар'єра подорожей та їх описів охоплює період у понад 30 років.

Робін Девідсон
Robyn Davidson
Народилася 6 вересня 1950(1950-09-06) (71 рік)
 Австралія
штат Квінсленд
Майлз
Громадянство  Австралія
Діяльність письменниця
мандрівниця
Мова творів англійська
Magnum opus Tracksd
Сайт: robyndavidson.com.au

Біографія

Робін Девідсон народилася на тваринницькій станції Стенлі Парк, поблизу містечка Майлза, у штаті Квінсленд, і була другою дочкою у сім'ї. Мати покінчила життя самогубством, коли Робін було 11 років, тому її в основному виховувала незаміжня тітка по батьковій лінії, Джилліан. Вона також вчилася в школі-інтернаті для дівчаток у Брисбені[2]. Їй була призначена музична стипендія, але дівчинка відмовилась від неї. У Брісбені батько Девідсон мав спільний дім з сім'єю біологів і вивчав зоологію. Пізніше, Робін поїхала у Сідней і жила богемним життям, як член клубу «Push».

У 1975 році Девідсон переїхала у місто Аліс-Спрингс для роботи з верблюдами, так як планувала здійснити одиночний перехід через Австралійську пустелю. Протягом двох років вона навчалася навичкам приручення і поводження з верблюдами, а також навчалася виживати у суворих умовах пустелі. Вона бере участь у русі за відстоювання земельних прав аборигенів.

Декілька років в середні 1980-х роках вона мала близькі стосунки з Салманом Рушді, з яким її познайомив їх спільний знайомий Брюс Чатвін[3].

Девідсон часто переїжджала з місця на місце, і мала будинки у Сіднеї, Лондоні та Індії[4]. Останні роки вона проживає у містечку Каслмейн, Вікторія, Австралія[5].

Стежки

У 1977 році[4] Девідсон вирушає з Аліс-Спрингс через пустелю на західне узбережжя Австралії, з собакою та чотирма верблюдами, Дуки (великий самець), Буб (менший самець), Зелейка (самиця) та Голіаф (дитинча Зелейки)[2]. Вона не мала наміру писати про свою подорож, але врешті-решт на прохання журналу «National Geographic» погодилася написати для нього статтю. Зустрівши фотографа цього журналу Ріка Смолана у Аліс-Спрингс, вона наполягла на тому, що він буде фотографом її подорожі. Смолан, з яким у неї були романтичні відносини під час подорожі, виїжджав їй назустріч три рази протягом дев'яти місяців подорожі. Статті у «National Geographic», яка була опублікована у 1978 році[6] привернула такий інтерес до цих подій, що Девідсон вирішила написати про це книгу. Вона поїхала у Лондон де жила у Доріс Лессінг під час написання книги, яку назвала «Стежки»[7]. Книга виграла інавгураційну премію Томаса Кука «Travel Book» у 1980 році і премію «Товариства сліпих». На початку дев'яностих, Смолан опублікував свої фотографії з подорожі з Робін Девідсон. Публікація включала в себе інтерактивні історії, і фото компакт-диски, зроблені для широкої публіки.

Було висловлено припущення, що одна з причин неймовірної популярності роману «Стежки», особливо серед жінок, в тому, що Девідсон «знаходилась в пустелі, як жінка, зі своєї власної волі, а не як доповнення до чоловіка».

Подорож Девідсон через пустелю, запам'яталася корінними австралійцями, з якими вона зіткнулася на цьому шляху. Художник Жан Берк згадує Девідсон в картині під назвою «Верблюжа леді», на виставці художників «Warakurna», яка була проведена у Дарвіні в 2011 році[8]. Батько Берка, містер Едді, мандрував разом з Девідсон через землі «Ngaanyatjarra», направляючи її до джерел води на цьому відрізку шляху. Девідсон згадує містера Едді у своєму романі[9].

У 2013 році за сюжетом роману був знятий фільм «Стежки», режисера Джона Курана з Мією Васіковською (Робін Девідсон) та Адамом Драйвером (Рік Смолан, фотограф «National Geographic») в головних ролях. Фільм був номінований на ювілейному 70-му Венеціанському кінофестивалі.

Див. також

Примітки

  1. Одна дівчина, чотири верблюда та собака (рос.)
  2. Девідсон, Робін (30 травня 1995). Tracks. Vintage. ISBN 0-679-76287-6. (англ.)
  3. Bruce Chatwin, letter to Ninette Dutton, 1 November 1984, in Under the Sun: The Letters of Bruce Chatwin, ed. Elizabeth Chatwin and Nicholas Shakespeare, p. 395
  4. Sullivan, Jane (2006) «The wonder of wander», The Age, 7 грудня 2006
  5. The Age, GoodWeekend, 8 Feb 2014. http://www.theage.com.au/national/people/travels-of-the-heart-20140205-3203a.html
  6. Девідсон, Робін (Травень 1978). Tracks. «National Geographic Society». (англ.)
  7. Davidson, Robyn, 1950- (1980). Tracks / Robyn Davidson. J. Cape. (англ.)
  8. Warakurna Artists (англ.)
  9. Warakurna history paintings, National Museum of Australia (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.