Роздол (Василівський район)

Роздо́л (до 1945 року — Фрідріхсфельд) село в Україні, у Василівському районі Запорізької області. Населення становить 770 осіб. орган місцевого самоврядування - Роздольська сільська рада.

село Роздол
Герб Роздола
Країна  Україна
Область Запорізька область
Район/міськрада Василівський район
Рада Роздольська сільська рада
Основні дані
Засноване 1810 (212 років)
Населення 770
Площа 2,42 км²
Густота населення 318,18 осіб/км²
Поштовий індекс 72012
Телефонний код +380 6132
Географічні дані
Географічні координати 47°16′47″ пн. ш. 35°23′28″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
81 м
Найближча залізнична станція Пришиб
Відстань до
залізничної станції
7 км
Місцева влада
Адреса ради 72012, Запорізька обл., Василівський р-н, с. Роздол, вул. 40-річчя Перемоги, 49
Карта
Роздол
Роздол
Мапа

 Роздол у Вікісховищі

Географія

Село Роздол розташоване за 1 км від села Виноградівка, за 5,5 км від смт Пришиб та за 20 км на північний схід від районного центру. Селом протікає пересихаючий струмок з загатою. Поруч проходить автошлях міжнародного значення М18E105.

Історія

Село засноване у 1810 році німцями-колоністами і носило назву Фрідріхсфельд на честь першого старости Фрідріха Лупа[1].

17 липня 2020 року, в результаті адміністративно-територіальної реформи та ліквідації Михайлівського району, село увійшло до складу Василівського району[2].

Інфраструктура

Сільська школа з ремонтом, якому позаздрять міські заклади. Чисті вулиці і розташовані майже на кожному кроці сміттєві урни. Повноцінна амбулаторія зі своєю швидкою. Найкраща в області футбольна команда та великий стадіон. Повна відсутність безробіття і підприємство, яке входить до п'ятірки найкрупніших постачальників овочів в Україні — і все це звичайне село на Запоріжжі.

Цей населений пункт ніяк не відповідає сталим уявленням про звичайне українське село. Такі чисті вулиці зустрінеш не в кожному місті, а рівним дорогам позаздрить будь-який водій. А ще тут є незвичайна ферма. Одразу на в'їзді в село — перші, хто зустрічає гостей Роздолу — кілька десятків страусів.

У Роздольській сільській школі навчаються 126 дітей, які приїжджають сюди із 9 населених пунктів. У 2017 році навчальний заклад із звичайного перетворився у справжній витвір мистецтва. Будівлю утеплили і розфарбували, замінили усі вікна та відремонтували класи — майже у кожному зробили надсучасний ремонт і закупили нові меблі та обладнання. А ще рік тому — зробили ремонт у їдальні. Сушилки, стільці, столи, і майже дизайнерські картини.

Стадіон у провінції знайти важко. Навпроти футбольного поля — цілий комплекс роздягалень, душових та кімнат для суддів. Втім, такі умови повністю виправдані: адже у селі існує кілька футбольних команд. Основна виступає в аматорському футбольному чемпіонаті України.

Нині у Роздолі майже нульовий процент безробіття, адже практично всі місцеві задіяні у фермерських господарствах. Лише найбільше фермерське господарство дає біля 200 робочих місць, не рахуючи працівників, яких наймають на сезонні роботи. І це на 600 мешканців села Роздол. Тож на роботу з'їжджаються із сусідніх 9 населених пунктів, які входять до Роздольської сільської ради. Люди мають змогу працювати не лише у садах чи на полі, але і на допоміжних підприємствах.

У 2002 році в селі створена сімейна амбулаторія. Для сіл така повноцінна майже міні-лікарня — дивина. Адже у більшості маленьких поселень є лише фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи), невеликі медичні пункти, або ж зовсім нічого. Втім і в такого майже європейського села були часи занепаду після розпаду колгоспу. Згодом почали з'являтись поодинокі фермери, а далі й цілі господарства. Завдяки їм та неабиякій родючості місцевих земель, зараз роздолівські ферми — одні з головних постачальників овочевої продукції в Україні, а село по праву можна вважати прикладом розвитку інфраструктури в регіонах[3].

Економіка

  • «Таврія-Скіф», Фермерське господарство

Об'єкти соціальної сфери

  • Школа
  • Дитячий садочок
  • Будинок культури
  • Сімейна амбулаторія

Релігія

  • Церква Різдва Пресвятої Богородиці.

Див. також

Примітки

  1. Штах, Яков (1916). Очерки из истории и современной жизни южнорусских колонистов. Москва: [б.и.] с. 266.
  2. Постанова Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»
  3. У Запорізькій області існує справжнє європейське село // TV5. — 2017.  — 10 листопада

Посилання

Джерела

  • Історія міст і сіл Української РСР. Запорізька область. Київ: Головна редакція Української радянської енциклопедії, 1970, с. 615.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.