Ромбоедричний графіт
Ромбоедричний графіт (англ. rhombohedral graphite) або β-графіт — термодинамічно нестабільна алотропна форма графіту з АВСАВС-послідовностями шарів.[1] Точний кристалографічний опис цієї форми дається просторовою групою D3d-R3m (константи елементарної комірки: а = 256.6 пм, с = 1006.2 пм). Ромбоедричний графіт не можна виділити у чистій формі. Він існує в суміші з гексагональним графітом і у природному графіті його вміст може сягати 30 %. Утворюється при зсувній деформації гексагонального графіту та перетворюється в АВАВ-модифікацію гексагонального графіту при нагріванні вище від 1600 К. У ромбоедричній ґратці β-графіту розташування плоских шарів повторюється через два шари а не через один, як у гексагональній.
Джерела
- Глосарій термінів з хімії / уклад. Й. Опейда, О. Швайка ; Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет. — Дон. : Вебер, 2008. — 738 с. — ISBN 978-966-335-206-0.
Примітки
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.