Ропуха жовтопляма

Опис

Загальна довжина досягає 5—11 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова та тулуб великі, кремезні, масивні. На голові є чітко виражені кісткові гребені, що з'єднують очі з невеликими паротидами. Характерною рисою є довгі лапи з розвиненими пальцями. На задніх лапах помітні добре розвинені перетинки, на передніх лапах перетинки утворюються лише в основах пальців. Усі пальці забезпечені невеликими присосками. Шкіра майже гладенька, лише в окремих місцях на спині присутні невеликі горбки. Самиці зеленувато-бурі з жовтими плямами на боках і лапах (звідси походить назва цієї ропухи), самці однотонно коричневі. Райдужина очей у представників обох статей золотаво-коричнева.

Спосіб життя

Полюбляє тропічні ліси, місцини уздовж великих річок. Зустрічається на висоті до 700 м над рівнем моря. Майже усе життя проводить на деревах. Активна вночі. Живиться комахами та членистоногими.

Це яйцекладна амфібія. Парування й розмноження відбувається у річках.

Розповсюдження

Мешкає на Малаккському півострові, на островах Суматра й Калімантан (Індонезія).

Джерела

  • van Dijk, P.P., Iskandar, D. & Inger, R. 2004. Pedostibes hosii. In: IUCN 2007. 2007 IUCN Red List of Threatened Species.
  • Die Große Bild-Enzyklopädie mit über 2000 Arten. Verlag Dorling Kindersley.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.