Рота поліції «Кривбас»

Рота «Кривбас» — добровольча рота патрульної служби поліції особливого призначення, створена у червні 2014 року в структурі ГУ МВС України в Дніпропетровські області як батальйон. Після підпорядкування Національній поліції України, батальйон було рефомовано в роту.

Рота поліції «Кривбас»
На службі з червня 2014
Країна  Україна
Вид Спецпідрозділ з охорони громадського порядку
Тип Національна поліція
Війни/битви Антитерористична операція на сході України
Операція Об'єднаних сил
Командування
Поточний
командувач
Сапига Ігор
Знаки розрізнення
Знак
розрізнення

Медіафайли на Вікісховищі

Історія

Зовнішні зображення
Спецпризначенці «Кривбасу»
Бійці «Кривбасу» перед відправкою в зону АТО

У квітні 2014 року, Голова МВС України Арсен Аваков оголосив про створення добровольчого корпусу спецпідрозділів МВС з ​​охорони громадського порядку батальйонів та рот патрульної служби міліції особливого призначення (ПСМОП)[1]. Начальник Криворізького міського управління (КМУ) ГУМВС України в Дніпропетровській області Андрій Гречух виступив у червні з ініцітивою створити на базі КМУ УМВС України у Дніпропетровській області роту спеціального призначення «Кривбас»[2][3]. Командиром роти був призначений начальник Інгулецького районного відділу КМУ УМВС України у Дніпропетровській області Ігор Сапига, який зайнявся її формуванням в прискореному режимі. Планувалося, що рота «Кривбас» увійде до складу батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1»[4][5]. До добровольчої роти «Кривбас» приєдналися колишні співробітники правоохоронних органів та військовослужбовці Збройних сил України, серед яких були учасники бойових дій та міжнародних миротворчих операцій, а також патріотично налаштовані цивільні особи[6].

Восени 2014 року, рота була доукомплектована до батальйону. Батальйон фінансується із бюджету МВС України та Дніпропетровською ОДА.

7 березня 2016 року, о 14:45, під час патрулювання на залізничній станції "Очеретине" у рамках проведення контртерористичної спецоперації, черговий наряд РПСПОП "Кривбас" ГУНП у Дніпропетровській області затримав двох бойовиків терористичних банд "ЛНР"-"ДНР", один з яких, ймовірно, є "майором" так званого "МГБ "ЛНР".

Діяльність

Протягом трьох місяців спецпризначенці проходили підготовку та несли службу по охороні миру та спокою у Кривому Розі. 19 вересня загін спецпризначенців відправився в зону російсько-українського протистояння на Донбасі[7]. Начальник Криворізького міського управління МВС Андрій Гречух зробив таку заяву для преси:

Всі бійці проінструктовані, пройшли спецпідготовку. Всі патріоти своєї країни, головним завданням яких є налагодження контакту з місцевими жителями, забезпечення охорони громадського порядку та безпеки місцевих жителів[6].

Шефська допомога

З вирішенням питань матеріального забезпечення батальйону допомагають небайдужі мешканці м. Кривого Рогу, а також підприємства, благодійні фонди, такі громадські організації, як «Автомайдан» і «Жіноча сотня», вірменська та азербайджанська діаспори міста[7].

Символіка

Маючи свої власні ідентифікаційні емблеми, міліцейський батальйон «Кривбас» та 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас» одночасно використовували регіональний символ — емблему «Козак Кривий Ріг» з креативним зображенням легендарного засновника м. Кривий Ріг.

Інциденти та критика

25 жовтня 2021 року, працівники ДБР викрили великий арсенал зброї та боєприпасів у с. Тоненьке Ясинуватського району Донецької області, який зловмисники незаконно облаштували в схроні на території роти патрульної служби поліції особливого призначення «Кривбас» Національної поліції України. За оперативною інформацією, військові засоби ураження були необлікованими, а організатори планували вивезти їх до іншої області для перепродажу. Зокрема було вилучено 133 пакунки з предметами, зовні схожими на: постріли гранатометні різної модифікації – 89 од.; реактивні протитанкові гранати різної модифікації – 178 од.; ручні гранати різних модифікацій – 336 од.; запали – 329 од., а також приблизно 56 тис. набоїв різного калібру, запали для протитанкових мін, димові шашки. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за статтею незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 263 КК України)[8].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.