Рукомиський печерний храм

Рукомиський печерний храм святилище, культова споруда у травертиновій скелі. Розташований на крутому правому березі річки Стрипи в селі Рукомиші Бучацького району Тернопільської області.

Рукомиський печерний храм
49°05′42″ пн. ш. 25°22′37″ сх. д.
Тип споруди печерний храм
Розташування  Україна
Рукомиський печерний храм (Україна)

Храм — це зала площею близько 25 м². На стінах і стелі видно сліди від вирубування каменю. Вхід — заввишки 1,5 м і завширшки до 1 м — з південного боку.

На північ від храму є ряд менших ґротів, вирубаних у скелі, які, очевидно, були келіями ченців. Неподалік входу — залишки стародавнього муру.

Біля підніжжя схилу розташована мурована церква святого Онуфрія (мури — 1,5-метрової висоти, збудована приблизно в середині XVIII століття на місці однойменного дерев'яного храму).

За місцевими переказами, печерні храм і монастир були облаштовані в XIII ст. ченцями Києво-Печерської Лаври, які тут зупинилися, рятуючись від монголів, коли Батий зруйнував Київ. Згодом їх переселили в новозбудований монастир оо. Василіян у м. Бучачі. Скельний храм залишився, в ньому моляться досі.

Нині він уособлює Божий гріб, тут лежить «фігура» Ісуса Христа, в страсну п'ятницю сюди вносять плащаницю для поклоніння. До скельної церкви підведено освітлення, засклено вікно, настелено підлогу, є ікони. Храм — частина культового комплексу, до якого також належить церква святого Онуфрія, Хресна дорога, басейн для освячення води. Його відвідують численні прочани.

Cвітлини

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.