Рідний Олександр Миколайович

Олександр Миколайович Рідний (* 16 вересня 1961, Покотилівка) — український скульптор. Член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України, ПГХ[1].

Олександр Миколайович Рідний
Народження 16 вересня 1961(1961-09-16) (60 років)
Покотилівка, Харківська область
Національність українець
Країна  Україна
Жанр скульптура
Навчання ХДАДМ
Діяльність скульптор
Роки творчості 1983-понині
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Звання

Життєпис

Народився 16 вересня 1961-го у Покотилівці Харківської області. Здобувши освіту у Харківському художньому училищі (1980) також закінчив місцевий Художньо-промисловий інститут (1985), скульптор.

Від 1990-го року член харківського відділу НСХУ. Голова секції скульптури, заступник голови правління ХО НСХУ. З 1983 учасник республіканських, всеукраїнських, всесоюзних, міжнародних і закордонних виставок. Удостоєний звання «Заслужений діяч мистецтв України» (2004). Надалі працював в НСХУ та викладачем у ХДАДМ. З 2005 року доцент кафедри скульптури за спеціальністю «декоративно-прикладне мистецтво» цього закладу.

Неодноразово визнавався як «Кращий скульптор року», та у номінації «Кращий проект року» (рейтинг Асоціації арт-галерей України)[джерело?]. За Меморіал жертвам Голодомору був нагороджений орденом «За заслуги» (III ступеня)[2]. Від серпня 2014 року «Почесний громадянин міста Харкова».

Окрім скульптурних композицій у цьому місті роботи Олександра Рідного також перебувають у Національному художньому музеї України, Київській картинній галереї, у приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині, Франції, Великій Британії, Польщі та Японії.

Скандали

Неодноразово був звинувачений в корупції та кумівстві, адже міська влада вибирала його як виконавця багатьох робіт без належного конкурсу. Одним із найгучніших скандалів став конкурс на монумент на майдані Свободи, що мав замінити повалений пам'ятник Леніну[3]. В ході прес-конференцій щодо протестів Рідний дозволяв собі образи на адресу противників його монументу[4]. Згодом, cуд визнав конкурс незаконним, і міська вдала прийняла рішення, що ніякого пам'ятника на цьому місці не буде[5][6]. Також цей монумент та ряд інших робіт скульптора — зокрема монумент незалежності — викликали звинувачення у плагіаті.[7][8][9]

Галерея

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.