Рімі Чаттерджи

Рімі Чаттерджи (англ. Rimi B. Chatterjee) індійська письменниця з міста Колката. Видала три романи та одну наукову історію, яка 2006-го року здобула нагороду SHARP de Long в номінації «Історія книги», а також низку перекладів і коротких розповідей[2].

Рімі Чаттерджи
Народилася 1969
Белфаст, Північна Ірландія, Велика Британія
Країна  Велика Британія
Діяльність авторка, перекладачка, письменник наукової фантастики
Alma mater Університет Оксфорда, Калькуттський університет і коледж Леді Браборн
Мова творів бенгальська[1]

Письменниця двічі номінувалася на отримання нагороди Vodafone Crossword Book Award — першого разу із художнім твором, а вдруге із перекладом. Пані Чатер'є викладає англійську мову у Джадавпурському університеті.

Життєпис

Рімі Чаттерджи народилася в індійській сім'ї 1 січня 1969 року у м. Белфаст, Англія[3]. У 1979 році її сім'я повернулась до Індії.[4]

Після закінчення школи вступає до Брабурнського жіночого коледжу, який є філіалом Університету Колкати, там вона вивчає англійську літературу. В ці роки починає писати перші твори.

З 1991 по 1993 рік отримувала ступінь магістра англійської мови у Джадавпурському університеті. Пізніше захистила докторську дисертацію в Оксфордському університеті. Назва її дисертації «Історія торгівлі в Південній Азії Макміллана і компаній у 1875 −1900 роках.»[4]

Зараз викладає англійську мову у Джадавпурському університеті.

Книги автора

Романи

  • Чорне світло
  • Місто кохання
  • Червоний сигнал

Оповідання

  • «Сад Мумбайї», в якому йдеться про Гарсію де Орта — вченого та єретика, який жив у шістнадцятому столітті, був виданий у журналі «Wasafiri» 24(3): ст. 98-106.
  • «Перша раса», в якому йдеться про жінку з району червоних ліхтарів у м. Калькутта дев'ятнадцятого сторіччя, був виданий у книзі «Колката: Історія міста: статті, фрагменти, зображення», під редакцією Шрії Чатер'є та Дженні Рентон (Edinburgh: Textualities, 2009).
  • «Джесіка», в якому йдеться про англо-індійську жінку перукаря португальського походження, яка проживає у Бенгальському районі Калькутти, вийшов у «Проблиски: Об'єднуючи Індію та Латинську Америку» 1 (2008): ст. 58-9.
  • «Ключ від усіх світів», був виданий у «Супергерой: надзвичайні пригоди Рокета Кумара та інших індійських супергероїв», виданому Scholastic India у 2007-му р.

Комікси

  • «Вбивця» у Comix India том 2: Girl Power
  • «Книжкова крамниця на пагорбі» надрукований у журналі «Drighangchoo», випуск 3, Колката, 2010 р. Друга частина історії надрукована у * «Drighangchoo», випуск 4.

Історії

2007-го року робота «Імперії розуму» отримала нагороду SHARP deLong, академічну премію, яка щороку присуджується Спілкою історії письменницької, читацької та видавничої діяльності за видатну роботу в галузі історії книги.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.