Ріосентро

Ріосентро

22°58′45″ пд. ш. 43°24′48″ зх. д.
Тип конференц-центр
місце проведення заходівd і спортивна споруда
Країна  Бразилія
Розташування Ріо-де-Жанейро, Барра-да-Тіжука
Засновано 1977
Будівництво 1975  1977
Сайт riocentro.com.br
Ідентифікатори й посилання
GeoNames 7538109
Ріосентро (Бразилія)

 Ріосентро у Вікісховищі

Ріосе́нтро або Ріосе́нтру (порт. Riocentro; МФА: [ˈʁi.u.sẽ.tɾu]; південно-бразильська вимова [ˈʁi.u.ˈsẽ.tɾo]) виставочний і конференц-центр у Ріо-де-Жанейро. Збудований у 1977 році, він є найбільшим виставочним центром у Латинській Америці.

Визначні події

30 квітня 1981 р. під час першотравневого концерту, у Ріосентро відбувся теракт, вчинений прибічниками жорсткої лінії бразильського диктаторського режиму (1964—1985)[1][2][3]. Безпосередніми винуватцями двох вибухів були сержант Гільерме Перейра ду Розаріу (Guilherme Pereira do Rosário) й капітан Вілсон Діаш Мачаду (Wilson Dias Machado). Близько 9 години вечора одна з бомб вибухнула прямо на колінах Розаріу, вбивши його на місці й важко поранивши Мачаду. Другий вибуховий пристрій спрацював у кількох милях — на електростанції, що постачала енергію до Ріосентро. Бомба, кинута через огорожу, вибухнула на поверхні землі, при цьому силові установки залишилися непошкодженими й електропостачання не переривалося. Уряд звинуватив у теракті радикалів з лівого крила, проте, вже тоді це припущення не отримало підтримки. Зараз існують свідчення, що теракт був спланований прихильниками жорсткої політики в уряді, щоб переконати поміркованих членів в активності лівих бойовиків, отже, у необхідності нової хвилі політичних репресій. Цей випадок ознаменував занепад військового режиму в Бразилії, що повалився чотири роки по тому.

У 1992 році Ріосентро прийняв «Саміт Землі», що проводила ООН.

Спортивні заходи

У 2007 кілька павільйонів Ріосентро прийняли змагання в межах Панамериканських ігор. Коли Бразилія подала заявку на прийняття Олімпійських ігор 2016 (виграну в жовтні 2009), чотири з шести павільйонів були запропоновані як місце проведення олімпійських змагань. Протягом чемпіонату Кубку Світу ФІФА 2014 Ріосентро слугував місцем розміщення Міжнародного Центру Радіомовлення (ІБС).

Під час Олімпіади 2016 у Ріосентро пройшли:

  • Павільйон № 2 — змагання з боксу
  • Павільйон № 3 — Олімпійські й Паралімпійські турніри з настільного тенісу
  • Павільйон № 4 — змагання з бадмінтону
  • Павільйон № 6 — Олімпійські й Паралімпійські змагання з пауерліфтингу.

Див. також

Посилання

Примітки

  1. Como deveria ser o ataque a bomba no Riocentro - Revista CartaCapital. Процитовано 4 червня 2015. (порт.)
  2. A Bomba do Riocentro e a Farsa dos Militares Brasileiros. Процитовано 4 червня 2015. (порт.)
  3. Relatório da CNV aponta que atentado do Riocentro foi realizado por militares para retardar a abertura política. Процитовано 4 червня 2015. (порт.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.