Рішняк Іван Миколайович

Іва́н Микола́йович Рішня́к (* 12 вересня 1946, Семенівка (Липоводолинський район), Сумська область) — український політик, господарник, громадський діяч, державний функціонер, голова Сумського земляцтва в Києві.

Рішняк Іван Миколайович
Народився 12 вересня 1946(1946-09-12) (75 років)
Липоводолинський район, Сумська область, Українська РСР, СРСР
Діяльність політик
Посада Народний депутат України[1]
Нагороди

Кандидат економічних наук. Заслужений працівник сільського господарства України.

Голова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

З квітня 2002 по березень 2005 народний депутат України 4-го скликання, обраний по виборчому округу № 162 (Сумська область). З 20 червня 2002 — член Аграрної (згодом Народної) партії

Голова Народної Палати України та Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського, посол Федерації Всесвітнього миру в Україні.

Біографія

Після закінчення школи працював у колгоспі «Червоний лан» Липоводолинського району.

Навчався в Чугуєво-Бабчинському технікумі лісового господарства, після закінчення — працював у Роменському лісгоспі.

1970-1980-ті рр. — обіймав посади інженера агролісомеліоратора, директора радгоспу.

Закінчив Харківський сільськогосподарський інститут ім. В. В. Докучаєва (спеціальність «Агрономія») та Київський інститут політології та соціального управління (спеціальність «Теорія суспільно-політичних відносин»).

1987 — обраний головою Роменської районної ради народних депутатів та виконкому.

1994-1999 — генеральний директор Сумського виробничого об'єднання «Елеваторзернопром».

1999-2002 — голова правління ДАК «Хліб України».

2002 — обраний народним депутатом України по одному з мажоритарних округів Сумської області.

2006-2008 — президент Національної асоціації «Укрзернопродукт».

2008-2010 — вдруге очолював ДАК «Хліб України».

Громадська діяльність

Голова Всеукраїнського громадського об'єднання «Народна палата України».

Голова Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського.

Народна Палата України

ВГО «Народна палата України» створено за ініціативи асоціації громадських організацій України для консолідації громадських організацій у формуванні громадянського суспільства.

Метою створення та діяльності Народної Палати є громадська діяльність, що спрямована на сприяння забезпеченню взаємозв'язку громадян, об'єднань громадян з органами державної влади та органами місцевого самоврядування при формуванні та реалізації державної політики, здійсненню громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих і інших спільних інтересів своїх членів.

Серед форм діяльності новоствореного об'єднання — залучення громадськості в центрі та регіонах до проведення мониторингів, опитувань, референдумів, виявлення громадської думки та впливу громади на прийняття рішень органами влади.

Фонд імені Петра Калнишевського

На батьківщині Калниша, у селі Пустовійтівка Роменського району Сумської області ще в 1991 році відкрито пам'ятник Петрові Калнишевському. Видрукувано книги, аудіо-диски, документальний фільм, присвячені національному герою. Фонд сприяв тому, що Петро Калнишевський як мученик, що постраждав за інтереси українського народу, був канонізований Українською Православною Церквою Київського патріархату. Коштами фонду розроблено і виготовлено почесну нагороду-знак «Хрест Петра Калнишевського». Зусиллями представників Фонду здійснено розвідки з пошуку автентичних нагород самого Петра Калнишевського — вони знайдені в одному з музеїв за кордоном.

Фонд 2009 року підготував та видрукував збірку документів «Петро Калнишевський: життя і діяльність». Вперше читачам представлено найповніше видання документів, пов'язаних з легендарним життям Петра Калнишевського.

Примітки

Посилання

Інтернет-ресурси

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.