Савченко Володимир Федорович

Савченко Володимир Федорович (нар. 20 квітня 1948 р. в с. Митченки, Бахмацький район, Чернігівська обл., Україна) — доктор економічних наук, професор кафедри управління персоналом та економіки праці Чернігівського національного технологічного університету, заслужений економіст України.

Савченко Володимир Федорович
Народився 20 квітня 1948 р.
с. Митченки, Бахмацький район, Чернігівська обл.
Країна Україна
Заклад Чернігівський національний технологічний університет
Посада професор кафедри управління персоналом та економіки праці Чернігівського національного технологічного університету
Звання професор
Ступінь доктор економічних наук
Нагороди
Заслужений економіст України

Біографія

Народився 20 квітня 1948 р. в с. Митченки Бахмацького району Чернігівської області. В 1966 році із золотою медаллю закінчив Митченську середню школу. Закінчив Мордовський державний університет імені М. П. Огарьова за спеціальністю «Інженер електронної техніки». У 1995 р. отримав другу вищу освіту в Чернігівському державному технологічному університеті за спеціальністю «Облік і аудит».

Трудова та наукова діяльність

У 1971 р. – інженер-технолог Борзнянської філії Київського заводу напівпровідникових приладів.

У 1973-1986 рр. – контрольний майстер, старший контрольний майстер, заступник начальника відділу, начальник відділу виробничого об’єднання «Чернігівський радіоприладний завод».

З 1986 до 1992 р. – заступник генерального директора виробничого об’єднання «Чернігівський радіоприладний завод».

У 1990 році обирався депутатом Чернігівської міської ради народних депутатів, заступником голови комісії з фінансів і бюджету.

З 1993 р. по 2002 р. очолював обласне відділення Спілки економістів України.

З 1993 р. по даний час очолює обласне відділення Української асоціації якості.

З 1991 по 1994 рр. був заступником голови Української Асоціації якості, головою комітету асоціації по сертифікації.

1992-1994 рр. – заступник глави Чернігівської обласної державної адміністрації з економічних питань.

1994-2009 рр. – директор філії, заступник голови правління двох комерційних банків у м. Чернігів, м. Київ.

З 1995 р. - кандидат економічних наук.

У 1998 р.- отримав вчене звання доцента.

З 1995 р. по 2005 р. працював доцентом кафедри економічної теорії Чернігівського державного інституту економіки і управління, з 2005 р. по 2009 р. – професор тієїж кафедри.

У 2001-2002 рр. був членом Центрального правління Спілки економістів України.

У 2008 році захистив докторську дисертацію і здобув науковий ступінь доктора економічних наук.

З 2009 р. по теперішній час – професор кафедри економічної теорії, а потім кафедри управління персоналом та економіки праці Чернігівського національного технологічного університету.

У 2010 р. присвоєно вчене звання професора.

Науковий керівник 8 здобувачів і аспірантів, які захистили кандидатські дисертації.

З 1993 р. - Академік Академії економічних наук України,

З 1994 р. - Член-кореспондент Української Академії наук національного прогресу.

З 2004 р. - Академік Української Академії наук.

Указом Президента України 27 травня 1998 року Савченку В. Ф. присвоєно почесне звання «Заслужений економіст України».

Брав участь у розробці проекту Державної програми соціально-економічного розвитку Полісся, яка включала в себе розвиток 6 областей, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 252 від 27 квітня 1994 року був призначений заступником голови Координаційної ради при Кабінеті Міністрів з питань організації розробки даної програми.

Розробив концепцію розвитку Чернігівського регіону, що використовується при плануванні та регулюванні економічних процесів території.

Очолював організаційну і методичну роботу при розробці окремих планів соціально-економічного розвитку області, а також програм стабілізації економіки регіону.

Очолював роботу по розробці системи якості виробничого об’єднання «Чернігівський радіоприладний завод», яка у 1990 році першою в Радянському Союзі була атестована на відповідність ІСО серії 9000.

У спів-товаристві з іншими працівниками Науково-дослідного економічного інституту Мінекономіки України брав участь у створенні «Методичних рекомендацій з розробки програм соціально-економічного розвитку регіону» і «Методичних рекомендацій з розробки програм соціально-економічного та культурного розвитку міста та адміністративного району», схвалених колегією Мінекономіки України 12 листопада 1997 року і Вченою радою НДЕІ Мінекономіки України 1 листопада 1998 р.

Автор 420 публікацій наукового і науково-методичного характеру, в тому числі 28 монографій та книг наукового спрямування.

Публікації

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.