Садороб золоточубий

Садороб золоточубий[2] (Amblyornis macgregoriae) — вид горобцеподібних птахів родини наметникових (Ptilonorhynchidae).

?
Садороб золоточубий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Наметникові (Ptilonorhynchidae)
Рід: Садороб (Amblyornis)
Вид: Садороб золоточубий
Amblyornis macgregoriae
De Vis, 1890
Синоніми
Loria mariae
Посилання
Вікісховище: Amblyornis macgregoriae
Віківиди: Amblyornis macgregoriae
ITIS: 558546
МСОП: 22703651
NCBI: 9166

Назва

Вид названо на честь генерал-губернатора Британської Нової Гвінеї Вільяма Макгрегора (1846—1919).

Поширення

Ендемік Нової Гвінеї. Поширений у горах Кордильєра-Сентраль та на півострові Гуон. Мешкає тропічних гірських лісах з домінуванням Nothofagus та у хмарному лісі.

Опис

Птах невеликого розміру (26 см завдовжки, вагою 105—155 г) з пухнастим і масивним зовнішнім виглядом, округлою головою з коротким, конічним і тонким дзьобом з широкою основою, довгими великими крилами, хвостом середньої довжини, округлим на кінчику. Оперення коричневого кольору, світліше на грудях і животі і темніше на спині. У самців на голові є еректильний чубчик жовто-помаранчевого кольору. Дзьоб і ноги чорнуватого забарвлення, очі натомість коричнево-червонуваті.

Спосіб життя

Поза репродуктивним сезоном можуть збиратися в невеликі змішані групи, тоді як у період спаровування вони ведуть самотній спосіб життя, а самці стають територіальними. Це тварини з всеїдною дієтою, яка включає фрукти та дрібних тварин.

Шлюбний сезон триває з вересня по лютий. Полігамний вид. Самці намагаються спаруватись із якомога більшою кількістю самиць і повністю не цікавляться потомством. З наближенням сезону розмноження самці ізолюються від зграй. Біля основи невеликого дерева самці будують з гілок великий намет, що може сягати 1 м в діаметрі. Від очищає ділянку навколо намету від сміття та рослин. Намет прикрашає різними яскравими предметами: ягодами, квітами, лишайниками, листям, кістами. До намету приваблює самиць своїм співом. Якщо з'являється самиця, самець зваблює самицю шлюбним танком, тремтінням свого пір'я та підносячи дзьобом яскраві предмети з намету. Спаровування відбувається в наметі. Після цього самиця відправляється будувати гніздо, а самець очікує на іншу самицю.

Самиця будує чашоподібне гніздо серед чагарників. У кладці одне яйце. Інкубація триває 20 днів. Пташеня вилітає з гнізда через три тижні, але залишається з матір'ю ще деякий час.

Підвиди

  • Amblyornis macgregoriae mayri Hartert, 1930 - гори Маоке в західній частині ареалу;
  • Amblyornis macgregoriae macgregoriae de Vis, 1890 - номінальний підвид, широко поширений у більшій частині ареалу, зайнятий видом;
  • Amblyornis macgregoriae germanus Rothschild, 1910 — півострів Гуон.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Amblyornis macgregoriae: інформація на сайті МСОП(версія 2020.2) (англ.) 9 вересня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.