Сальватор (Краків)

Сальватор (пол. Salwator) — назва одного з мікрорайонів Кракова. Входить до складу адміністративного міського району Звєжинець.

Сальватор

Координати 50°03′11″ пн. ш. 19°54′38″ сх. д.

Країна  Польща
Адмінодиниця Краків
Офіційна мова польська мова (Краків)
Часовий пояс UTC+1
Телефонний код 12 (Краків)
Автомобільний код KR (Краків)
OSM 2768922 ·R (Краків)
Сальватор
Сальватор (Польща)
Кінцева зупинка «Сальваторська петля» краківського трамвайного маршруту
Вулиця Анчиця

Район розташований на східній стороні пагорба Сикорнік на захід від Старого міста в кінці довгого хребта, який спускається до Вісли в місці, де в неї впадає річка Рудава. Біля підніжжя Сикорніка знаходиться кінцева зупинка краківського трамвая під назвою «Сальваторська петля». До складу Сальватора входять вулиці Броніслави, Анчиця і Гонтина.

Історія

Район утворився на початку XX століття на території колишнього села Звєжинець, яке в 1910 році увійшло до складу міста Кракова. У 1912 році, за рішенням міської ради, мікрорайон отримав назву за найменуванням церкви Найсвятішого Спасителя, яка польською мовою має латинську назву «Святійшого Сальватора».

Починаючи з 1909 року, район став забудовуватися невеликими будинками в стилі вілла. До 1912 року було побудовано близько тридцяти подібних вілл, які спроектували краківські архітектори Роман Бандурський та Альфред Крамарський. У період між двома світовими війнами вілли будувалися за проектами архітекторів Фердинанда Ліблінга, Генрика Ясеньського і Людвіка Войтичко. Остання вілла була побудована в 1955 році.

Щорічно в Поливаний понеділок на території Сальватора біля церкви святих Августина та Іоанна Хрестителя проходить польське народне свято Емаус.

Транспорт

  • Кінцева зупинка «Сальваторська петля» трамвайних маршрутів № 1, 2,6;
  • Кінцева зупинка автобусних маршрутів № 100, 109, 209, 229, 239, 249, 259, 269, 409 (та автобусів, які проходять через даний мікрорайон).

Пам'ятки

Пам'ятки культури Малопольського воєводства:[1]
  • Церква Святійшого Сальватора і розташований біля неї Сальваторський цвинтар;
  • Каплиця святих Маргарити та Юдіти;
  • Церква святих Августина та Іоанна Хрестителя.

    Примітки

    1. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych — województwo małopolskie[недоступне посилання з Декабрь 2017]

    Література

    • Encyklopedia Krakowa. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa-Kraków 2000
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.