Самокиш Михайло Іванович

Миха́йло Іва́нович Само́киш — (*22 лютого 1933(19330222)) — почесний ректор Подільського державного аграрно-технічного університету, заслужений працівник освіти України

Самокиш Михайло Іванович
Народився 22 лютого 1933(1933-02-22) (88 років)
Лісові Хутори, Носівський район, Чернігівська область, Українська СРР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність педагог
Alma mater Носівський навчально-виховний комплекс № 3 (1949), Київське вище професійне поліграфічне училище (1951), Київський професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка (1956), Російський державний аграрний заочний університетd (1963) і Всеросійський науково-дослідний інститут льонуd (1968)
Науковий ступінь кандидат технічних наук (1971)
Заклад ПДАТУ і ПДАТУ
Нагороди

Нагрудний знак «Відмінник аграрної освіти та науки»d

Біографія

Народився 22 лютого 1933 року в селі Лісні Хутори Носівського району Чернігівської області.

Батько Самокиш Іван Митрофанович, загинув на фронті у 1944 р. на території Хмельницької області. Мати — Самокиш Олександра Єфиміїна, працювала в колгоспі. У 1949 році після закінчення семи класів Ліснохутірської школи поступив навчатися в Київське ремісниче училище № 18, де отримав кваліфікацію слюсаря 5-го розряду. В 1951 році, після закінчення училища, був направлений працювати на завод № 83 у м. Києві.

Освіта і робота

У 1952 році поступив навчатися у Київський індустріально-педагогічний технікум трудових резервів, який закінчив з відзнакою у 1956 році. Того ж року був направлений працювати в Коломийське технічне училище № 4 майстром виробничого навчання. В 1960 році був призначений заступником директора Коломийського технічного училища № 4. В 1963 році був переведений на посаду завідувача відділом механізація Івано-Франківської державної сільськогосподарської дослідної станції. В 1963 році закінчив заочно інженерний факультет Всесоюзного сільськогосподарського інституту у місті Балашиха. 1968 року закінчив заочне навчання в аспірантурі при Всесоюзному НДІ льону у місті Торжок. У січні 1971 року на Вченій Раді Білоруської сільськогосподарської академії захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук. У серпні 1971 року був зарахований на посаду доцента кафедри сільськогосподарських машин Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту. У 1971—1973 рр. був обраний секретарем партбюро факультету механізації сільського господарства. В 1975 році обирався членом парткому інституту, вибирався головою методичної комісії факультету. Брав активну участь в роботі спілки «Знання». Був нагороджений грамотами за активну допомогу навчально-дослідному господарству і за відмінну організацію студентської наукової роботи. У травні 1976 року обраний на посаду завідувача кафедри сільськогосподарських машин. У вересні 1977 року обраний на посаду декана факультету механізації сільського господарства. У квітні 1983 року призначений ректором Кам'янець-Подільського сільськогосподарського інституту і працював на даній посаді до 2002 року.[1]

Наукова діяльність

Впродовж своєї наукової діяльності Михайло Іванович проводив наукові дослідження технологічних процесів та удосконалення технічних засобів в сфері механізації рослинництва. Під його керівництвом та безпосередній участі в 1976—1980 р.р. розроблений ґрунтоворозкидний посів зернових культур, який був запроваджений в колгоспі «Україна» Городоцького району Хмельницької області. Михайло Іванович керував комплексною темою: «Удосконалення та впровадження елементів прогресивних технологій і технічних засобів для комплексної механізації сільськогосподарського виробництва, що забезпечує підвищення продуктивності праці та зниження собівартості продукції», а також теми, що виконана за договором з Кіровоградським ПКІ «Посівмаш» по дослідженню 12-ти рядної кукурудзяної сівалки.

Відзнаки

Наказами Міністерства аграрної політики України Михайло Іванович нагороджений знаком «Відмінник аграрної освіти та науки" всіх трьох ступенів. У березні 2002 року Михайло Іванович переведений на посаду завідувача кафедри сільськогосподарських машин, він є почесним ректором академії.

Науковий доробок Михайла Івановича становить близько 150 наукових праць, в тому числі шість підручників.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 21 січня 2011. Процитовано 16 жовтня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.