Сан-Хосе (палац)

Палац Сан-Хосе (ісп. Palacio San José) — особиста резиденція колишнього президента Аргентини (1854—1860) Хусто Хосе де Уркіса. Нині палац є національним монументом та музеєм Уркіса.

Сан-Хосе

32°25′37″ пд. ш. 58°31′22″ зх. д.
Країна  Аргентина
Тип палац
Поверхів 2
Стиль Italianate architectured
Архітектор Pedro Fossatid
Дата заснування 1860

Сан-Хосе
Сан-Хосе (Аргентина)
 Медіафайли у Вікісховищі
Алея у саду палацу Сан-Хосе зі скульптурами видатних історичних світових лідерів

Палац розташований у сільській місцевості за 23 кілометри від міста Консепсьйон в аргентинській провінції Ентре-Ріос. Палац спроектував архітектор Педро Фоссаті, його було зведено у період між 1848 та 1858 роками.

Вид на одну з веж палацу

Палац Сан-Хосе є зразком італійсько-аргентинської архітектури середини XIX століття. Головний поверх палацу містить два ряди кімнат, яких там налічується 38, серед них: архів, бібліотека, ігрова кімната, велика їдальня, кухня, каплиця, а також два оглядових майданчики. Тут можна зустріти такі ознаки розкоші, як італійський мармур, французькі дзеркала та позолочені дахи. В архівах зберігаються важливі історичні документи, антикваріат, картини, що зображують битви, у яких брав участь Уркіса, та навіть декларації суден, що заходили у порт Консепсьйона. Все це непогано збереглось, проте туристам дозволяється тільки фотографувати ззовні усі зазначені приміщення.

Будівля була першою в країні, яка мала повну систему водопостачання. (Буенос-Айрес отримав такі системи тільки у 1870 році). Трубами надходила вода з річки, що знаходиться за два кілометри від палацу.

Палац також слугував резиденцією для проведення міжнародних зустрічей і перемовин: тут підписувались важливі міжнародні угоди, а також приймались впливові закордонні гості й делегації.

Уркіса був убитий у своєму палаці 11 квітня 1870 року прибічниками Рікардо Лопеса Хордана, дисидента-федераліста. Криваві відбитки його рук донині збереглись у кабінеті, де його вбили.

Палац було оголошено національною пам'яткою 30 серпня 1935 року.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.