Саркофагіди

Саркофагіди, або сірі м'ясні мухи, м'ясоїдкові, заплювницеві мухи[1] (Sarcophagidae) — родина двокрилих комах з підряду коротковусих (Brachycera). Включає понад 2500 видів. Саркофагіди поширені по всьому світі.

?
Саркофагіди

Sarcophaga bercaea
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Двокрилі (Diptera)
Підряд: Коротковусі двокрилі (Brachycera)
Інфраряд: Круглошовні мухи (Muscomorpha)
Sectio: Schizophora
Надродина: Oestroidea
Родина: Саркофагіди (Sarcophagidae)
Macquart, 1834
Підродини
  • Miltogramminae
  • Paramacronychiinae
  • Sarcophaginae
Посилання
Вікісховище: Sarcophagidae
Віківиди: Sarcophagidae
EOL: 9003
ITIS: 151815
NCBI: 7381
Fossilworks: 285914

Опис

Дрібні та великі мухи завдовжки від 4 до 23 мм. Це попелясто-сірі мухи з коричневими або чорними смужками на спині і сріблястим відблиском на черевці, що прикрашене шаховим візерунком. Тіло усіяне численними довгими щетинками, на які, коли вони відвідують квіти, налипає пилок. Очі червоного кольору, без волосків.

Спосіб життя

Імаго живляться нектаром та рослинними соками. Самиці саркофагід живородні — народжують дрібних личинок I стадії. Личинки різних видів живуть у різноманітних субстратах та живляться різноманітною поживою. Личинки представників підродини Sarcophaginae живляться падлом — мертвими комахами, равликами або дрібними хребетними. Декілька видів живляться на гнилими тушами великих хребетних. Також можуть живитися гнилими рослинними рештками та екскрементами, і їх можна зустріти в компостних та вигрібних ямах. Представники підродини Miltogramminae є клептопаразитами бджіл та ос. Їхні личинки живуть у гніздах перетинчастокрилих та живляться нектаром та медом[2]. До підродини Paramacronychiinae відносяться хижаки та паразитоїди безхребетних. Серед них є декілька видів ендопаразитів амфібій, плазунів та ссавців.

Значення

Саркофагіди можуть бути переносниками прокази. У тканинах людей і тварин паразитують Wohlfahrtia magnifica, Wohlfahrtia nuba і Wohlfahrtia vigil, викликаючи на шкірі міази. Якщо випадково з'їсти личинку саркофагіди, у людини може виникнути кишковий псевдоміаз. З іншого боку, знищуючи падаль, саркофагіди грають важливу роль санітарів природи.

Життєвий цикл м'ясних мух добре вивчений, тому присутність їх личинок на трупах дозволяє встановити час смерті, що успішно застосовується в криміналістиці.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.