Свято-Миколаївська церква (Конотоп)

Свято-Миколаївська церква (місцева назва: Миколаївська церква) — чинна дерев'яна церква (Конотопське благочиння Конотопсько-Глухівської єпархії) у місті Конотопі Сумської області; оригінальна пам'ятка кінця XIX століття, відновлена у наш час; це один з небагатьох вцілілих у радянський час конотопських храмів, унікальна і стара дерев'яна церква Сумщини.

Віряни біля Свято-Миколаївської церкви під час святкування Яблучного Спасу, серпень 2000 року
Свято-Миколаївська церква
Свято-Миколаївська церква у Конотопі
51°14′46″ пн. ш. 33°14′00″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, Конотоп (Сумська область)
Кінець будівництва 1891
Будівельна система дерев'яна архітектура
Належність УПЦ МП: Конотопське благочиння Конотопська єпархія
Адреса вул. Івана Скоропадськго, 64
Епонім Миколай Чудотворець
Присвячення Миколай Чудотворець
Свято-Миколаївська церква (Конотоп) (Сумська область)

Миколаївський храм розташований в історичному районі Конотопа Загребелля (на правобережжі Єзуча) — по вулиці Івана Скоропадського, 64.

З історії церкви

Дерев'яна Миколаївська церква на Загребеллі у Конотопі була збудована у 1891 році, відтак вважається однією з найстаріших дерев'яних і унікальною са́ме для Сумського регіону.

З історією цієї церкви пов'язані певні трагічні події, які, можливо, і врятували її від руйнування. У радянські часи у 1933 році в Конотоп прибув член Ленінградського продовольчого комітету товариш Самарін із загоном озброєних людей. Розташувались у місті, в приміщенні колишньої жіночої гімназії по вулиці Сарнавській. Після «заготівлі» хліба загін вирушив на Загребелля і приступив до експропріації церковного майна Миколаївської церкви. Почали виносити ікони, хрести, ризи та інше начиння. Побачивши це, церковний староста, з благословення о. Тимошівського, вдарив у дзвони на сполох. Почали збігатися люди. Члени загону відступили. Увечері того ж дня, за нез'ясованих обставин, пароха Миколаївського храму отця Тимошівського було вбито[1]. Проте храм залишився, хоча своє культове призначення втратив. Споруду переробили в клуб, потім храм тривалий час стояв пусткою[2].

Велику реконструкцію і впорядкування Свято-Миколаївського храму було здійснено в 2007 році.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.