Свято-Троїцький собор (Підволочиськ)

Свято-Троїцький собор — парафія і храм Підволочиського благочиння Тернопільської єпархії Православної церкви України в смт Підволочиськ Тернопільського району Тернопільської області.

Свято-Троїцький собор

Країна  Україна
Ідентифікатори й посилання

Історія церкви

Ініціатива спорудження православного собору у Підволочиську належала тоді ще молодому священнику Тарасію Махніцькому.

9 червня 1991 року в Надзбручанському краї перебував блаженної пам'яті Святійший Патріарх Мстислав. Тоді він і освятив наріжний камінь собору, який перед тим у грудні заклав Тарасій Махніцький.

Індивідуальний проєкт собору виготовив директор Волинського проектного інституту, уродженець Підволочиська академік архітектури Мирослав Білик.

Собор — двопрестольний. Цокольний нижній храм — святого апостола Андрія Первозванного, верхній — Святої Тройці.

Тим часом збудували дерев'яну каплицю, щоб не служити під дощами та снігами. У неділю — служба, а в будні — невимовно важка праця. Придбали будматеріали та технічні засоби, власноруч привозили і розвантажували цеглу, цемент, дерево. Почергово готували обіди для майстрів, і усім миром офірували кошти — хто скільки зможе. Робота не припинялася цілодобово. Стіни виростали на очах.

Талановито зроблені розписи та внутрішня оздоба милують око, вселяють впевненість та Божу благодать. 14 вересня 2008 року собор освятив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Толерантної терпимості та міжконфесійного порозуміння між громадами вдалося досягти з величезними потугами, не відразу.

Собор треба було збудувати таким, щоб своєю величчю торкнув і осінив навіть серця байдужих. Настоятель собору, беззмінний його будівничий, кандидат богословських наук Тарасій Махніцький виявився добрим пастирем і тонким психологом для усіх, незалежно від конфесійної приналежності.

Собор Єднання Християн Сходу і Заходу Божим промислом та своєю невимовною величчю об'єднав у своєму лоні усіх боголюбивих людей. Він став візитною карткою Підволочиська.

Парохи

  • о. Тарасій Махніцький (з 1991).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.