Свято-Успенська церква (Радехів)

Свято-Успенська церква — чинна церква, пам'ятка архітектури національного значення, у селі Радехів в Любомльському районі на Волині. Настоятель — прот. Віктор Сулік. Парафія належить до УПЦ МП.

Свято-Успенська церква
51°09′40″ пн. ш. 24°04′58″ сх. д.
Тип споруди церква
Розташування  Україна, вул. Незалежності, 53а, с. Радехів Любомльського р-ну Волинської обл.
Кінець будівництва 1752 рік
Належність Українська Православна Церква (МП)
Епонім Небовзяття Діви Марії
Свято-Успенська церква (Радехів) (Україна)
 Свято-Успенська церква у Вікісховищі

З історії храму

Церква у селі Радехів будувалась невідомо ким і коли, раніше вважалося, що храм збудований у 1701 (1706?[1]) році, але є запис про освячення колишнього Августинського монастиря в 1753 році єпископом Вікарієм Камінським. На підставі цього запису про освячення монастиря нині доведено, що дата спорудження храму 1752[2] рік. Церква побудована як костел Св. Михайла Августинського католицького монастиря. Чоловічий монастир існував поруч з церквою ще у XVII столітті. У 40-х роках XIX століття костьол був відремонтований і освячений як православна церква Успіння Пресвятої Богородиці. Храм мав два престоли, один з яких освячений в 1893 році. Одержував в рік доходів від землі, якої мав 66 десятин, 160 рублів. Церква огороджена муром з брамою, спорудженими у XVIII столітті.

Рішенням Волинського облвиконкому церква в Радехові у 1952 році знята з реєстрації і закрита, приміщення аварійне, але використовувалось під склад колгоспу. В 1959 році мешканці Радехова двічі звертались з проханням відкрити церкву, проте заяви були відхилені. Лише в грудні 1990 року парафіяни відновлять діяльність Свято-Успенської громади і протягом кількох років відреставрують храм, найстарішу будову села, що збереглася, який протягом майже 30 років стояв порожнім та руйнувався. Реставрація була завершена у 1993 році і нині настоятелем цього храму, який постановою ради Міністрів УРСР від 23 березня 1956 року був віднесений до пам'яток архітектури, що перебувають під охороною держави, є прот. Віктор Сулік.

Зображення

Галерея

Примітки

Джерела і посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.