Світова боксерська організація

Світова́ боксе́рська організ́ація (англ. World Boxing Organization, скор. WBO) — одна з найпрестижніших і найбільших організацій у світі професійного боксу. Вона займається рейтингами боксерів, встановляє правила боксу та надає звання чемпіонів світу. Зареєстрований офіс компанії знаходиться в Сан-Хуані, Пуерто-Рико.

Світова боксерська організація
Тип спортивна федерація
Засновано 1988
Вид спорту бокс
Штаб-квартира Сан-Хуан
Вебсайт wbo-int.com

 Світова боксерська організація у Вікісховищі

Історія

WBO була створена наприкінці 1980-х років, групою бізнесменів з Пуерто-Рико та Домініканської Республіки, які виступили з іншою організації боксу WBA, звинувачуючи її в неясності правил і принципів визначення рейтингу. Хоча вже в дев'яностих роках була авторитетною в Європі, у США до 2000-х років вважалася другорядною організацією.

У 2004 році WBO, отримала визнання від Всесвітньої боксерської асоціації (WBA), У 2006 році WBO отримала визнання від Всесвітньої боксерської ради (WBC), і в 2007 році була визнана Міжнародною боксерською федерацією (IBF).

Велику популярність WBO надали Насім Хамед, Володимир Кличко, Менні Пак'яо, Хуан Мануель Маркес, Оскар Де Ла Хойя і Ноніто Донер.

З 2007 року пояс WBO вважається обов'язковим для статусу абсолютного чемпіона світу, поряд з WBA, WBC і IBF.

WBO так само як і WBA практикує нагородження крім звичайного чемпіона, статусом суперчемпіона, але не розпорошує кількість чемпіонів, як це робить WBA, а просто призначає максимально гідних і тривалих чемпіонів особливим статусом.

18 лютого 2004 році відбувся перший об'єднувальний поєдинок, в якому переможець зібрав всі чотири пояси, і став абсолютним чемпіоном світу, хоча до того моменту статус WBO ще не мав такого авторитету. Об'єднавчий бій пройшов між чемпіоном WBA, WBC, IBF The Ring, Бернардом Хопкінсом, і чемпіоном WBO, Оскаром Де Ла Хойєю. Цей поєдинок став одним з перших після якого переможця не позбавила жодна організація свого титулу, за те що він володів паралельно поясом WBO.

Так само авторитет WBO додав об'єднувальний поєдинок між чемпіоном IBF Володимиром Кличком і чемпіоном WBO Султаном Ібрагімовим.

У 2012 році в поєдинку, який отримав нагороди «Бій року» і «Нокаут року» за версією журналу The Ring, розігрувався особливий пояс «чемпіона десятиліття», який завоював Хуан Мануель Маркес, нокаутувавши Менні Пак'яо.

Чемпіони світу версії WBO

Вагова категорія: Боксер: Дата здобуття пояса:
Мінімальна вага Кацунарі Такаяма 30 серпня 2016
Перша найлегша вага Косей Танака 31 грудня 2016
Найлегша вага Цзоу Шимін 5 листопада 2016
Друга найлегша вага Наоя Іноуе 30 грудня 2014
Легша вага Марлон Тапалес 27 липня 2016
Друга легша вага Джессі Магдалено 5 листопада 2016
Напівлегка вага Оскар Вальдес 23 липня 2016
Друга напівлегка вага Василь Ломаченко 11 червня 2016
Легка вага Террі Фленаган 11 липня 2015
Перша напівсередня вага Теренс Кроуфорд 18 квітня 2015
Напівсередня вага Менні Пак'яо 5 листопада 2016
Перша середня вага Сауль Альварес 17 вересня 2016
Середня вага Біллі Джо Сондерс 19 грудня 2015
Друга середня вага Хільберто Рамірес 9 квітня 2016
Напівважка вага Андре Ворд (суперчемпіон) 19 листопада 2016
Перша важка вага Олександр Усик 17 вересня 2016
Важка вага Олександр Усик 26 вересня 2021

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.