Сдерот

Сдеро́т (івр. שְׂדֵרוֹת; араб. سديروت) — невелике місто в Південному окрузі Ізраїлю, близьке до Сектору Гази.

Сдерот
שְׂדֵרוֹת
Вуличне бомбосховище, червень 2008 року
Вуличне бомбосховище, червень 2008 року

Герб
Координати: 31°31′34″ пн. ш. 34°35′38″ сх. д.
Країна Ізраїль
Округ Південний
Уряд
 - Мер Давид Бускіла (David Buskila)
Населення (грудень 2007)
 - Усього 19,300
Часовий пояс UTC+2, влітку UTC+3
Розташування Сдерот

Загальні дані

Сдерот розташований у північно-західному Негеві на півдні Ізраїлю на відстані 15 км від Ашкелону в південно-східному напрямку, від Сектору Гази — на відстані 1 км.[1]

Населення міста — 19 300 осіб (2007), має, як показує нижче наведена Таблиця від'ємну динаміку від середини 2000-х років:


Джерело даних: Central Bureau of Statistics.

Назва міста перекладається з івриту буквально «проспект», «алея» — на честь Єврейського національного фонду, що здійснює висадку дерев (переважно евкаліптів) уздовж доріг у рамках Програми освоєння і заселення північної частини пустелі Негев.

Історія міста

Роком заснування Сдерота вважається 1951 рік, коли тут (поблизу кібуца Нір-'Ам) почали селитися у наметах вихідці з Ірану, Курдистану, Марокко і, в меншій мірі, з Тунісу, що перебивалися випадковими роботами, переважно в сільському господарстві. Пізніше в поселенні побудували «ма'бару» (бараки) і воно отримало назву Ма'берет-Ґевім—Дорот; в нього влились репатріанти з Північної Африки і Румунії.

Муніципальний робітник ремонтує трубу міського водогону, ушкодженого ударом палестинської ракети «Кассам» 29 грудня 2008 року

У 1956 році в Сдероті було утворено місцеву раду.

З початком алії з СРСР, а потому з країн СНД 1980—1990-х років у Сдероті почали селитися російськомовні репатріанти. У теперішній час (2000-ні роки) понад половину населення міста складають репатріанти з території колишнього СРСР. Серед них чимало кавказьких євреїв (етно-конфесійна група євреїв, що традиційно мешкали в Дагестані, Чечні та Азербайджані).

Від початку інтіфади «Аль-Акса» (2000) Сдерот постійно піддається мінометним і ракетним обстрілам (ракети типу «Кассам») з території Сектора Гази. До червня 2008 року по місту було випущено майже 7 000 ракет «Кассам». Загинули 11 осіб (дані на сер. 2008 року), троє з яких — вихідці з колишнього СРСР. Першим загиблим (21 листопада 2006 року) в місті був Яків Якубов, що репатріювався 1995 року.[1] Ізраїльська армія періодично проводить запобіжні операції в Секторі Газа, подавляючи вогневі позиції бойовиків-терористів і знищуючи майстерні з виробництва ракет.

Інфраструктура і рівень життя

Ранні типові житлові будинки в місті

У Сдероті доволі значна промислова зона — підприємства з виробництва, сортування і пакування харчових продуктів, металообробні, текстильні, кабельні та інші фабрики. Деякі мешканці зайняті на розташованих поблизу нафтових розробках компанії «Лаппідот».

У місті діє Негевський регіональний коледж ім. П.Сапір.

Однак за соціально-економічними показниками місто посідає одне з найгірших місць у Ізраїлі. Так, безробіття серед місцевого населення сягає понад 20%, а пересічний рівень зарплати чи не вдвічі менший за середній показник по країні.[1]

Виноски

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.