Селевк (син Антіоха I)

Селевк (дав.-гр. Σέλευκος; близько 293 до н. е. 266 до н. е.) — старший син басилевса Держави Селевкідів Антіоха I Сотера та його дружини Стратоніки Сирійської. Співправитель батька з 280 до н. е., був страчений за підозрою у змові.

Селевк
дав.-гр. Βασιλεύς Σέλευκος
Правління 280 до н.е — 266 до н. е.
Біографічні дані
Релігія давньогрецька релігія
Народження 293 до н. е.(-293)
Смерть 266 до н. е.(-266)
Династія Селевкіди
Батько Антіох I
Мати Стратоніка Сирійська

Життєпис

Дата народження невідома, у дослідників вона різниться. Принц народився у проміжку 292-287 до н.е., під час правління свого діда Селевка I. У 280 був проголошений співправителем батька та намісником «верхніх сатрапій». Ім'я Селевка разом з батьківським зустрічається на багатьох документах того часу, але подробиці його правління невідомі. У серпні 266 року з невідомих причин Антіох I призначає свого молодшого сина Антіоха ще одним співправителем, а згодом наказує стратити свого первістка. Згідно Івану Антіохійському, Селевк був страчений за підозрою у зловмисностях проти батька.

Еліас Бікерман приписував Селевку монети з легендою Басилевса Селевка та Антіоха і вважав їх доказом сепаратистських намірів принца. Однак зараз вважається, що це монети часів співправління Селевка I та Антіоха I.

Припускається, що через деякий час після смерті Селевк був реабілітований та обожнений як Селевк Теос.

Примітки

    Джерела та література

    • Берзон Е.М. Был ли заговор? К династической истории первых Селевкидов : [рос.] // Восток. — 2015.   5. — С. 19-27.
    • Смирнов С.В. Антиох II // Эллинистический мир: государства и правители : [рос.] / Габелко О.Л.. — Москва : Российский гуманитарный научный фонд, 2013. — С. 185-186. — 373 с.
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.