Семнан

Семнан (перс. سمنان) — місто на півночі Ірану з населенням, оціненим в 119 778 жителів (2005)[2]. Це адміністративний центр остану Семнан. Семнан розташований біля південного підніжжя гір Ельбурс та знаходиться на висоті 1138 метрів вище рівня моря. Це регіональний ринок для місцевого зерна і бавовни.

Семнан
Основні дані
35°35′ пн. ш. 53°23′ сх. д.
Країна  Іран
Адмінодиниця Central Districtd
Столиця для Семнан і Semnan Countyd
Населення 185 129 осіб (2016)
Висота НРМ 1148 м[1]
Телефонний код (+98) 0231
Часовий пояс UTC+3:30
GeoNames 116402
Міська влада
Вебсайт semnan.ir
Мапа


 Семнан у Вікісховищі

Історія

Виробництво текстилю і килимів — найважливіші галузі промисловості в історії міста. Семнан має дуже потужне промислове підприємство особливо в області автомобілебудування (автомобілі і велосипеди). Семнан традиційно був важливою зупинкою в дорозі на торговельних маршрутах між Тегераном (220 кілометрів) і Мешхедом (685 кілометрів), і сьогодні пов'язаний з цими двома містами дорогою і залізницею.

Мова

Семнан має свою власну мову, відмінну від фарсі якою розмовляють в решті країни. Мова Семнан (Семані) відрізняється від фарсі, хоч це теж одна з мов гілки Пехлеві. «Пехлеві» — це так звана середньоперська мова серед сучасних нащадків якої фарсі та семані. «Семані» має власну граматику і словники. Місцевою мовою, Семнан називають Семан, і людей і мову Семнан називають Семані.

Старий Семнан складався з чотирьох областей: Шаджі, Наазаар, Латібаар, і Есфанджан. Кожна область має відмітний місцевий акцент, який трохи відрізняється від інших. Шаджі — найбільша частина Семнану, розташована більше на схід від міста з жителями, званими Шаджіж. На заході міста — район Мейлх, який раніше був окремим поселенням, а не частиною міста Семнан. Місцевою мовою жителі відомі як Мейлж. Мейлх — складаються з трьох частин Куєрі (Кодівар), Кушмакаан, Завакаан. Сьогодні Мейлх — частина Семнана.

Культура

У місті є університет, заснований в 1974 р., також медичний та ісламський університети.

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.