Середній (півострів)

Середній піво́стрів (рос. Сре́дний полуо́стров) півострів в Росії, що з'єднає півострів Рибальський з материковою частиною Росії. Адміністративно входить до Печензького райоу Мурманської області. Зі заходу омивається водами Баренцового моря та сходу Мотовською затокою.

Регіон Петсамо
   Відторгнута у Фінляндії за Московським мирним договором 1940 року частина півостровів Середній та Рибальський .
   Регіон Петсамо, в якому мались радянські нікелеві шахти. У 1944 році перейшов до СРСР.
   Регіон Яніскоскі-Ніскакоскі придбаний СРСР у 1947.
Середній півострів
Півострів Середній
69°43′ пн. ш. 31°56′ сх. д.
Довколишні води Баренцове море
Країна Росія
Регіон Мурманська область

 Середній у Вікісховищі

Рельєф півострова являє собою плато, що круто обривається до моря. Плато складено глинистими сланцями, пісковиками і вапняками. Висота до 334 м. Тундрова рослинність. Біля узбережжя півострова море завдяки теплій Нордкапській течії цілий рік не замерзає. Прибережні води багаті рибою (оселедцем, тріскою, мойва тощо). Поруч з півостровом знаходяться Айновські острови, частина Кандалакського заповідника.

Після розпаду Російської імперії, завершення Громадянської війни на півночі Росії, більша частина півостровів Середній та Рибальський увійшли до складу Фінляндії, де перебували у 1920—1939 роках. Після радянсько-фінської війни згідно з Московським договором відійшла до СРСР.

У червні-липні 1941 року на півострові відбувалися бої між німецько-фінськими та радянськими військами. У жовтні 1944 року війська 14-ї армії і Північного флоту розбили 20-ту гірську армію німців.

Див. також

Посилання

Примітки

Виноски
    Джерела
      This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.