Сильвестр Сталлоне

Сильве́стр Сталло́не (англ. Sylvester Stallone; 6 липня 1946, Нью-Йорк, США) американський актор, режисер та сценарист. Його друге ім'я деколи цитується як «Енціо», попри фільм про «Шлях до вершини Роккі», де його мати чітко назвала друге ім'я актора як «Гарденціо». Він досягнув успіху в численних бойовиках, особливо завдяки серіям стрічок «Роккі» та «Рембо».

Сильвестр Сталлоне
англ. Sylvester Stallone
Дата народження 6 липня 1946(1946-07-06)[1][2][…] (75 років)
Місце народження Пекельна кухня, Мангеттен, Нью-Йорк, штат Нью-Йорк, США
Громадянство  США
Професія актор
кінорежисер
сценарист
кінопродюсер
Alma mater Університет Маямі, Charlotte Hall Military Academyd, Abraham Lincoln High Schoold і Montgomery Blair High Schoold
Роки активності 1970 — наш час
Діти Сейдж Сталлоне, Seargeoh Stalloned, Sistine Stalloned, Sophia Rose Stalloned і Scarlet Rose Stalloned
IMDb ID 0000230
Автограф
Нагороди та премії
Орден Мистецтв та літератури
www.sylvesterstallone.com
Висловлювання у Вікіцитатах
Сильвестр Сталлоне у Вікісховищі

Біографія

Народився 6 липня 1946 року у районі Пекельна кухня Мангеттена, Нью-Йорк.

Повне ім'я Майкл Сильв́ест Гарде́нціо Сталло́не (англ. Michael Sylvester Gardenzio Stallone), на його офіційному вебсайті зазначено як Сильв́ест Е́нціо Сталло́не англ. Sylvester Enzio Stallone.[3][4] Ще у ранньому дитинстві Сильвестр засвоїв перший урок життя: «Щоб вижити, треба бути сильнішим за інших». Його батько, Френк Сталлоне, перукар і косметолог, який у 1930-х роках емігрував із сицилійського міста Кастелламмаре-дель-Гольфо до США. Мати, Жаклін «Джекі» Лейбофіш, американський громадський діяч, астролог та актриса з сім'ї емігрантів, бретонця та української єврейки з Одеси. Під час пологів акушерці потрібно було використати дві пари щипців. Неправильне їх використання призвело до пошкодження нервових закінчень обличчя. Частину обличчя паралізувало — частина щоки, губ та язика. . Проте невиразна мова, усмішка та великі сумні очі стали в майбутньому візиткою Слая («Слай» — псевдонім Сильвестра).

Коли хлопчику було 11, батьки розлучились. Слай був важкою дитиною — за 11 років навчання його виганяли з 14 шкіл, в основному через погану поведінку, хоча й оцінками він також не міг похвалитися. Сильвестр залишився, після розлучення з батьком, та згодом, коли йому виповнилося 15 років, переїхав до матері у Філадельфію, де почав навчатися у спеціальній школі для важких підлітків. Там він активно зайнявся спортом, ходив до тренажерного залу та зрідка брав участь у театральних виставах. Сам Слай згадує свою жахливу родину та дитинство, як фільм жахів.

Коли почалася війна у В'єтнамі, мати влаштувала Сильвестра викладачем фізичної підготовки у привілейований коледж у Швейцарії, де він підробляв тренером та грав у студентському театрі. Після повернення до США у 1967—1969 роках навчався на драматичному факультеті Університету Маямі. Протягом навчання викладачі постійно запевняли, що у нього немає й дещиці таланту і актор з нього не вийде. Проте Слай разом зі своїм товаришем по кімнаті в гуртожитку Джоном Герцфельдом писав сюрреалістичні п'єски і ставив їх у підвалах і церквах Маямі, за що його й відрахували з університету. Після цього йому довелося виконувати різноманітну роботу: Слай був білетером, доглядачем у зоопарку, готував піцу. 1970 року, працюючи швейцаром у нью-йоркському театрі «Баронет», він все ще не відмовився від мрії стати актором, тому погодився виступити оголеним у позабродвейській авангардній п'єсі «Вдача». Потім дебютував у кіно роллю в порнофільмі «Вечірка у Кітті та Стада». Він отримував за знімання 100 доларів щоденно. Пізніше, коли актор став славетним, цю стрічку було повторно випущено на відео під назвою «Італійський жеребець» і вона зібрала непогані гроші.

Під враженням побаченого на телебаченні 24 березня 1975 року боксерського поєдинку між нікому не відомим боксером Чаком Вепнером та славетним Мухамедом Алі — Сталлоне за три дні написав сценарій фільму «Роккі» і почав пропонувати його різним кіностудіям. Студія «United Artists» погодилася викупити цей сценарій за 315 тисяч доларів, але при умові, що головну роль виконуватиме Берт Рейнолдс або Пол Ньюмен. Сталлоне ж поставив умову, що в головній ролі з'явиться він сам. Нарешті погодилися на тому, що Сталлоне отримає 20 тисяч доларів за сценарій і 10 відсотків від майбутніх прибутків фільму. Слай не прогадав, бо стрічка заробила у прокаті 100 мільйонів доларів, тобто особисто він заробив 10 мільйонів. Ось так майже відразу він потрапив до вищої голлівудської ліги. Бо в розрахунок бралися не лише гроші, а й те, що стрічка була нагороджена трьома «Оскарами»: найкращий фільм року, найкраща режисура (Джон Авілдсен) та найкращий монтаж. Сталлоне мав дві номінації на «Оскара» — як найкращий актор та сценарист, але заповітні статуетки дісталися іншим.

Найбільшу славу актору принесла серія фільмів «Рембо» про ветерана В'єтнаму Джона Рембо, який не може байдуже ставитися до довколишньої його несправедливості і перетворюється на самотнього месника, вправно використовуючи здобутий військовий досвід, власну силу та свої майже надлюдські здібності. Те ж саме можна сказати і про його «боксерську» серію «Роккі», коли герой Слая мобілізує сили для перемоги над черговими суперниками. Кінокритика постійно розносила чергові стрічки згаданих двох серіалів, але це не вплинуло на широку публіку, котра натовпами заповнювала кінотеатри.

Сталлоне нині є одним з найбагатших людей шоу-бізнесу, бо гонорар за стрічку становив до 20 мільйонів доларів. Але він не дозволив собі захворіти «зоряною хворобою». Сталлоне залишається скромною людиною і взяв собі за правило вітатися з ліфтерами та іншим обслужним персоналом: «Я зберіг ментальність бідняка, бо боюся одного дня втратити все».

Сталлоне і Україна

Прабабуся Сильвестра походила із заможної єврейської родини Одеси — Лейбовичів. Вони володіли ткацькими фабриками, мали будинки в центрі міста. У США родина змінила прізвище на Лейбофіш. У середині 1980-х мати Сильвестра зацікавилась походженням і з допомогою Михайла Горбачова, для якого склала персональний гороскоп[5], відшукала родину в Одесі. Нині у місті родич Сталлоне має успішний бізнес.

Сам Сильвестр Сталлоне 7 серпня 2010 року відвідав Україну.

Особисте життя

Сильвестр Сталлоне був одружений тричі: з Сашою Зак (1974—1985), Бриджит Нільсен (1985—1987) та Дженіфер Флавін (1997-донині). Він має п'ятьох дітей: сини Сейдж і Серджіо Мунблуд (народжені у шлюбі із Зак, 1976 та 1979 відповідно) та доньки — Софія Роуз, Сістін Роуз та Скарлет Роуз (народжені у шлюбі з Флавін, 1996, 1998, 2002 відповідно).

Мав романтичні відносини з моделями Сюзан Ентон, Енджі Еверхат і Памелою Андерсон. 13 липня 2012 року стало відомо, що в житті актора відбулася трагедія — найстаршого сина Сильвестра Сталлоне 36-річного Сейджа було знайдено мертвим.

Хобі

Сталлоне відомий як заповзятий колекціонер малярства. Але для нього це не лише засіб вигідного вкладення грошей, бо Слай і сам малює, має приватну малярську галерею і виставляє в ній власні картини поруч з працями відомих майстрів. Його улюбленим письменником є Едгар Аллан По і Слай хоче колись створити образ цього автора на екрані. Актор також грає в гольф та захоплюється іншими видами спорту.

Відоме вміння Сталлоне вигідно вкладати гроші. Як у нерухомість, так і в чергові ресторани мережі «Планета Голлівуд». Але при цьому він не забуває і про доброчинну діяльність, бо його молодший син Серджіо хворіє на аутизм.

1992 року у Франції актора нагороджено почесним «Сезаром» і вручав йому цю нагороду відомий кінорежисер Роман Полянський.

Дрібниці

  • Брав участь в зйомках не лише англомовних кінострічок. У 2003 році зіграв спец.агента у французькому фільмі Таксі 3.
  • До виходу фільму Роккі, займався боксом.
  • Має три псевдоніми: «Слай» (Sly), «Італійський Жеребець» (Italian Stallion), «Майкл» (Michael — коли був підлітком).
  • Володіє частиною ресторанів Планета Голлівуд разом з Брюсом Віллісом та Арнольдом Шварценеггером.
  • Має зріст 5'10" (1.78 м).
  • У 15 років однокласники проголосували за нього, як за «того, хто має найбільше шансів закінчити життя на електричному стільці».
  • Має українське коріння[джерело?].

Фільмографія

Актор

Рік Українська назва Оригінальна назва Роль
фLittle America
ф«Скарпа» (анонсований)[6]Scarpa
2023фВартові галактики 3Guardians of the Galaxy Vol. 3Зоряний яструб
2022фНестримні 4[7]The Expendables 4Барні Росс
2022фСамаритянинSamaritanСтенлі Комінскі
2021фЗагін самогубців 2The Suicide SquadКороль-Акула
2019фРембо: Остання кровRambo V: Last BloodДжон Рембо
2019фПлан втечі 3Escape Plan: The ExtractorsРей Бреслін
2018фГра пам'ятіBacktraceСайкс
2018фКрід II: Спадок Роккі БальбоаCreed 2Роккі Бальбоа
2018фПлан втечі 2Escape Plan 2: HadesРей Бреслін
2017фВартові галактики 2Guardians of the Galaxy Vol. 2Зоряний яструб
2015фКрід: Спадок Роккі БальбоаCreedРоккі Бальбоа
2014ф«Дістань мене»Reach MeGerald
2014фНестримні 3The Expendables 3Барні Росс
2013фГранд реваншGrudge MatchГенрі «Бритва» Шарп
2013сСуботнього вечора у прямому ефіріSaturday Night Live
2013фПлан втечiEscape PlanРей Бреслін
2012фНестримнийBullet to the HeadДжеймс Бономо
2012фНестримні 2The Expendables 2Барні Росс
2011фМій хлопець із зоопаркуZookeeperДжо, лев (голос)
2010фНестримнiThe ExpendablesБарні Росс
2008фРембо 4John RamboДжон Рембо
2006фРоккі БальбоаRocky BalboaРоккі Бальбоа
20062009сПретендентThe Contenderнаставник
2005сЛас-ВегасLas VegasФренк ремонтник
2003фДіти шпигунів-3D: Кінець гриSpy Kids 3-D: Game OverКібергеній
2003фСпритні рукиShadeДін «Декан» Стівенс
2003фТаксі 3Taxi 3пасажир
2002мсДіти свободиLiberty's Kids: Est. 1776Пол Ревер (голос)
2002фЯнгол помстиAvenging AngeloФренкі Делано
2002фДетоксикаціяD-ToxДжейк Маллой
2001фГонщикDrivenДжо Танто
2000фПрибрати КартераGet CarterДжек Картер
1998мфМураха АнтцAntzВівер (голос)
1997фЖиття прекраснеThe Good LifeБос
1997фПалай Голлівуд, палайAn Alan Smithee Film: Burn Hollywood BurnСильвестр Сталлоне
1997фПоліцейськіCop LandФредді Хефлін
1996фДенне світлоDaylightКіт Латура
1995фВбивціAssassinsРоберт Рет
1995фСуддя ДреддJudge Dreddсуддя Джозеф Дредд
1994фСпеціалістThe SpecialistРей Квік
1993фРуйнівникDemolition ManДжон Спартан
1993фСкелелазCliffhangerГейб Вокер
1992фСтій, або моя мама стрілятимеStop! Or My Mom Will Shootсержанта Джо Борновські
1991сЯк у кіноDream OnСильвестр Сталлоне
1991фОскарOscarАнджело «Снепс» Проволоне
1990фРоккі 5Rocky VРоккі Бальбоа
1989фТанго і КешTango & Cashлейтенант Реймонд Танго
1989фТюрягаLock UpФренк Леоне
1988фРембо ІІІRambo IIIДжон Рембо
1987фЩосилиOver the TopЛінкольн Хоук
1986фКобраCobraлейтенант Маріон «Кобра» Кобретті
1985фРоккі 4Rocky IVРоккі Бальбоа
1985фРембо: Перша кров, частина IIRambo: First Blood Part IIДжон Рембо
1984фГірський криштальRhinestoneНік
1983фЗалишатись живимStaying Aliveчоловік на вулиці
1982фРембо: Перша кровFirst BloodДжон Рембо
1982фРоккі 3Rocky IIIРоккі Бальбоа
1981фПеремогаVictoryкапітан Роберт Гатч
1981фНічні яструбиNighthawksдетектив сержант Дік ДаСільва
1979фРоккі 2Rocky IIРоккі Бальбоа
1978фРайська алеяParadise AlleyКосмо Карбоні
1978фКулакF.I.S.TДжонні Ковак
1976фРоккіRockyРоккі Бальбоа
1976фГарматне ядроCannonball!мафіозі
1975сКоджакKojakдетектив Рік Дейлі
1975сПоліцейська історіяPolice StoryЕлмор «Роккі» Кеддо
1975фПрощавай, моя красунеFarewell, My LovelyДжонні
1975фСмертельні перегони 2000Death Race 2000«Кулеметник» Джо Вітербо
1975фКапонеCaponeФренк Нітті
1975фВ'язень Другої авенюThe Prisoner of Second Avenueюнак у парку
1974фЛорди ФлетбушаThe Lord's of FlatbushСтенлі Роселло
1971фКлютKluteвідвідувач дискотеки
1971фБананиBananasчоловік в метро 1
1970фНікуди сховатисяNo Place to HideДжеррі Севідж
1970фКоханці та інші незнайомціLovers and Other Strangersвесільний гість
1970фВечірка у Кітті та СтадаThe Party at Kitty and Stud'sСтад
Статуя Роккі і Сходи Роккі, встановлені біля
Художнього музею Філадельфії

Режисер

Сценарист

Продюсер

Див. також

  • Panerai — годинник Сильвестра Сталлоне

Примітки

  1. Німецька національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #118812076 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
  2. SNAC — 2010.
  3. 10 Things You Probably Didn't Know About Sylvester Stallone. IFC. Процитовано 12 січня 2020.(англ.)
  4. Paul G Roberts (2015). Style Icons Vol 2 - Hunks. Fashion Industry Broadcast. с. 120. ISBN 978-1-62776-854-2. Процитовано 12 січня 2020.(англ.)
  5. Леонардо Ді Капріо: «Я на чверть українець!» / Ярошенко Соломія, «Блискавка», № 18 (73)
  6. Sylvester Stallone To Star In Mob Hitman Movie ‘Scarpa’. Deadline. 7 липня 2014. Процитовано 13 січня 2015.
  7. Die Top 7 Storys von der Pressekonferenz zu "The Expendables 3": "Expendables 4" und eine TV-Serie kommen!. Filmstarts. 7 серпня 2014. Процитовано 13 січня 2015.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.