Синджар (гори)

Синджар, інакше Джабаль Синджар, курд. چیای شه‌نگال/شه‌نگارгірське пасмо на території провінції Найнава на північному заході Іраку. В горах мешкають головно єзиди, які вважають місцевість священною, бо на їхню думку саме тут після потопу причав ковчег біблійного Ноя. Археологічні знахідки епохи раннього неоліту.

Синджар

36°21′41″ пн. ш. 41°42′00″ сх. д.
Країна  Ірак
Регіон Найнава
Тип гірський хребет
матеріал Осадові гірські породи
Висота 1463 м
Ідентифікатори і посилання
Синджар
Синджар (Ірак)
 Синджар у Вікісховищі
Розташування Синджару
Тераси в долині Синджару: Богарне землеробство на крутих схилах і зрошення полів у долині.

Видовжені, в основному складені з карстових порід, гори Синджару піднімається відносно місцевості на висоту від 500 до 1000 метрів і тягнуться зі сходу на захід протягом 60 км. Розташовані в географічній області Джезіре, частина яколі лежить у півніфчно-східній Сирії, між двома ріками Тигр і Хабур. ут працює використовується з дороги 11-го століття з Мосула до Сирії. Клімат місцевості напів-посушливий, субтропічний середземноморського виразу із жарким сухим літом і прохолодною вологою зимою. Зона вище 800 метрів є потенційною площею лісів, де би мали рости дуб, які збереглися ще у малодоступних місцях. Але вирубки і випасання худоби призвели до кардинальної зміни рослинного покрив гір, який наближений тепер до степового. Крім випасання, землекористування включає в себе рільництво частково на терасах і в долинах на зрошуваних земелях, на яких культивуються в основному зерно, овочі і тютюн. В Ісламське середньовіччя також культивувалися тутові дерева для процвітаючого тут виробництва шовку. На схилах пошрені також фруктові сади (найбільше культивується інжир)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.