Синкретична політика

Синкретична політика (або спектрально-синкретична) політика, яка поєднує елементи із загальноприйнятого лівого і правого політичних спектрів. Термін «синкретична політика» випливає з ідеї синкретизму (синкретичної релігії).[1] Основною ідеєю синкретичної політики є те, що прийняття політичних позицій нейтралітету шляхом об'єднання елементів, пов'язаних з лівим і правим спектрами, може досягти мети примирення.[2][3][4] Позиція політичного синкретизму — займати нейтралітет, комбінуючи елементи, пов'язані з лівим і правим спектрами, щоб досягти мети примирення. Оскільки цей парасольковий термін є родовим поняттям гіперонімом, і визначається комбінацією двох стандартних полюсів чи запереченням їх на основі одномірного політичного спектру, — це стосується досить різнорідних підходів.

Адольф Гітлер, після критики як лівої політики, так і правої, у Mein Kampf представив фашизм і нацизм як «третій шлях» політично синкретично.[5]

Синкретична політика як третій варіант була політичним рухом в фашизмі, націонал-соціалізмі, диктаторському режимі Франсіско Франко, перонізмі і націонал-анархізмі. Особливо в ранньому фашизмі, заявляючи про націоналізм та контроль над політикою та суспільством — протягом року це показало соціалістичну та антикапіталістичну тенденцію, яка є типовим прикладом синкретичної політики.

Проте, прикладами синкретичної політики в теорії «третього шляху» є і партії, котрі включають ліві тенденції і соціалістичного походження явища корпоративізму і класового співробітництва: британська «Трудова та кооперативна партія» (англ. Labour and Co-operative Party), бразильська Робітнича партія за президенства Луїза Інасіо Лула да Сілва, мексиканська Інституційно-революційна партія одночасно з державним патріотизмом.

Примітки

  1. Syncretism. The Free Dictionary. Процитовано 27 жовтня 2013.
  2. Griffin, Roger (7 вересня 1995). Fascism (paperback). Oxford readers (вид. second printing). Oxford, England: Oxford University Press. с. 8, 307. ISBN 978-0192892492.
  3. Kallis, Aristotle A. (25 грудня 2002). The Fascism Reader. Routledge. с. 71. ISBN 978-0415243599.
  4. Blamires, Cyprian. World Fascism: A Historical Encyclopedia (hardcover) (вид. 5). Santa Barbara, California: ABC-CLIO, Inc. с. 14, 561. ISBN 978-1576079409. Процитовано 27 жовтня 2012.
  5. Koshar, Rudy. Social Life, Local Politics, and Nazism: Marburg, 1880—1935, University of North Carolina Press, 1986. p. 190.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.