Синьков Михайло Вікторович

Миха́йло Вікторович Синько́в (26 червня 1936 15 липня 2011, Київ) — український вчений у галузі прикладної математики й інформатики. Доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії СРСР, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Синьков Михайло Вікторович
Народився 26 червня 1936(1936-06-26)
Київ, Українська СРР, СРСР
Помер 15 липня 2011(2011-07-15) (75 років)
Київ, Україна
Країна  Україна
Діяльність інформатик
Alma mater Київський політехнічний інститут (1958)
Галузь математика, інформатика
Заклад Інститут електродинаміки НАН України, Інститут проблем реєстрації інформації НАН України і Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пуховаd
Ступінь доктор технічних наук
Відомий завдяки: вчений у галузі прикладної математики й інформатики
Нагороди

Біографія

В 1958 р. закінчив радіотехнічний факультет Київського політехнічного інституту. Працював у Київському інституті автоматики Міністерства приладобудування СРСР (1958—1972), Інституті електродинаміки АН УРСР (1972—1981), Інституті проблем моделювання в енергетиці АН УРСР (1981—1988). З 1988 р. завідувач відділу спеціальних засобів моделювання Інституту проблем реєстрації інформації НАН України.

Наукові зацікавлення

Михайло Синьков істотно розвинув теоретичні положення багатовимірних гіперкомплексних числових систем і їх зв'язків з методами теорії чисел; започаткував новий науковий цикл досліджень непозиційні системи представлення, обробки та передачі інформації; створив основи теорії та принципи побудови широкого класу проблемно-орієнтованих засобів і систем з застосуванням нетрадиційних методів кодування.

Синьков — засновник теоретичних досліджень і практичних розробок в Україні з комп'ютерної томографії. Під його керівництвом розроблено та передано у серійне виробництво комп'ютерний томограф третього покоління для дослідження тіла людини. Отримані Синьковим теоретичні і практичні результати з обчислювальної томографії носять широкий характер і використовуються при побудові томографічних систем для мікротомографії, томографії надр землі й океану, фізики плазми тощо.

Автор близько 300 наукових праць, серед яких книги, препринти, статті, авторські посвідчення. Член редколегії наукового журналу «Реєстрація, зберігання і обробка даних».

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.