Систем кепітал менеджмент

«Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) (повна назва: Приватне акціонерне товариство «Систем Кепітал Менеджмент», англ. System Capital Management, SCM) — професійний інвестор, керівна компанія групи СКМ, найбільшої фінансово-промислової групи України. Компанію засновано 15 листопада 2000 року у Донецьку.

ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент»
Тип Акціонерне товариство
Форма власності акціонерне товариство
Галузь гірничо-металургійна, енергетична, телекомунікаційна, банківська, страхова, нерухомість, медіа та інші
Засновано 2000
Штаб-квартира Донецьк
Ключові особи

Ахметов Рінат Леонідович (акціонер)

Попов Олег Миколайович (генеральний директор)
Виторг ₴154 тис. (2014)[1][прим. 1]
Операційний прибуток (EBIT) -₴333 943 тис. (2014)[1][прим. 2]
Чистий прибуток -₴835 971 тис. (2014)
Активи ₴39 120 607 тис. (2014)
Власник(и) Ахметов Рінат Леонідович
Співробітники 118[1][прим. 3]
Дочірні компанії Метінвест
www.scm.com.ua
 Систем кепітал менеджмент у Вікісховищі

Діяльність SCM сконцентрована в гірничо-металургійній, енергетичній і фінансовій сферах бізнесу, а також у телекомунікаціях, медіа-бізнесі, нерухомості, видобутку глин, сільському господарстві, машинобудуванні і транспортному бізнесі.

До бізнесів SCM входять групи компаній Метінвест і ДТЕК, Перший Український Міжнародний Банк, страхові компанії АСКА і АСКА-Життя, телекомунікаційна група Vega, Медіа Група «Україна», ЕСТА Холдинг (нерухомість), UMG (інвестиційний бізнес), HarvEast (сільське господарство), транспортний холдинг «Портінвест» та інші.

Генеральний директор Компанії СКМ: Олег Миколайович Попов.

100 % акцій СКМ належать українському бізнесмену Рінату Ахметову.

Діяльність компанії

СКМ володіє контрольними пакетами акцій понад 100 підприємств, що працюють у гірничо-металургійній, енергетичній, телекомунікаційній галузях, у банківському, страховому, медіа-бізнесі, у сфері нерухомості й інших галузях економіки.

Структура

Корпоративне управління SCM виконують ПрАТ Систем Кепітал Менеджмент (стратегічне управління), SCM Holdings Ltd. (володіння корпоративними правами активів SCM), та SCM Advisors (UK) Limited (інвестиційний радник групи СКМ поза межами України).[4][5]

Список підприємств, в яких СКМ є мажоритарним акціонером та володіє 50 % чи більше відсотками компанії:

Також до групи СКМ входить футбольний клуб «Шахтар».

Реструктуризація СКМ

У ході розпочатої в 2006 році програми корпоративної реструктуризації окремі операційні активи групи СКМ були об'єднані в галузеві холдинги, яким було передано права на володіння і управління активами. Так було сформовано основні холдинги групи СКМ — Метінвест (гірничо-металургійний бізнес), ДТЕК (енергетичний бізнес), ЕСТА (нерухомість), Сьогодні-Мультимедія (видавничий бізнес), Гірничі машини (машинобудування) та інші. Останніми у 2011 році у групі СКМ з'явилися холдингові компанії Портінвест (транспортний бізнес) [8] та Harveast Holding (сільськогосподарський бізнес у партнерстві з групою Смарт-Холдинг)[9]. Також змінилася роль компанії СКМ в системі управління групою: від операційного управління окремими активами вона перейшла до стратегічного управління сформованими галузевими холдингами або напрямками бізнесу групи.

Додаткова інформація

6 квітня 2006 р. на чергових загальних зборах акціонери ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент» ухвалили рішення створити Наглядову раду, яка представлятиме їхні інтереси. Планувалося, що контроль над діяльністю компанії збережеться за сім'єю Рината Ахметова, членам якої буде передано право голосу по 90 % акцій, що належать йому в ЗАТ «СКМ». Така можливість передбачена для реалізації наміру основного акціонера ЗАТ «СКМ» Р. Ахметова відійти від участі в управлінні ЗАТ, зберігши за собою право власності на акції компанії.

Також було ухвалене рішення про внесення відповідних змін до Статуту товариства. Водночас у СКМ зазначили, що внесені зміни не торкнуться норм Статуту, пов'язаних із посадою президента компанії — згідно з діючою редакцією Статуту, президент компанії не є її посадовцем.

Див. також

Примітки

  1. SCM Holdings Ltd.: $18,457 млрд (2014, IFRS) (2014)[2]
  2. SCM Holdings Ltd.: -$1,840 млрд (2014, IFRS) (2014)[2]
  3. SCM Holdings Ltd.: ~300 тис. (2014, IFRS) (2014)[3]

Посилання

  1. СКМ: Річна інформація емітента цінних паперів за 2014 рік. Архів оригіналу за 7 лютого 2016. Процитовано 25 січня 2016.
  2. У дол. США, за стандартами IFRS, взято з розділу вебсайту "Ключові фінансові показники СКМ"
  3. За стандартами IFRS, взято з розділу вебсайту "Ключові фінансові показники СКМ"
  4. http://www.scm.com.ua/uk/business/sectors/ Архівовано 27 січня 2016 у Wayback Machine. Напрямки бізнесу СКМ
  5. http://www.scm.com.ua/uk/about-us/structure/ Архівовано 27 січня 2016 у Wayback Machine. Структура групи СКМ
  6. Ахметов об'єднує свої портові активи
  7. Лемтранс увійшла до складу СКМ. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 17 січня 2013.
  8. news.ub.ua. Ахметов створює новий холдинг "Портінвест". Архів оригіналу за 24 червня 2013. Процитовано 3 липня 2011.
  9. Економічна правда. Ахметов і Новинський створили агрохолдинг. Архів оригіналу за 24 червня 2013. Процитовано 3 липня 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.