Скрипка Сергій Іванович

Сергій Іванович Скрипка (рос. Сергей Иванович Скрипка) — професор, художній керівник та головний диригент Жуковського симфонічного оркестру (м. Жуковський, Московської області, РФ), керівник Російського державного симфонічного оркестру кінематографії, Народний артист Росії.

Скрипка Сергій Іванович
Скрипка Сергей Иванович
Основна інформація
Дата народження 5 жовтня 1949(1949-10-05) (72 роки)
Місце народження Харків
Громадянство  СРСР Росія
Професія Диригент
Освіта Московська консерваторія
Жанр диригент
Колективи Жуковський симфонічний оркестр
Нагороди
Народний артист Росії

Біографія

Сергій Іванович Скрипка народився 5 жовтня 1949 року в Харкові, де й отримав основи музичної освіти у спеціальній музичній школі, потім у Харківському інституті мистецтв. Згодом закінчив Московську державну консерваторію імені П. І. Чайковського у класі професора Лео Гінзбурга. З 1975 року є незмінним керівником Жуковського симфонічного оркестру, з 1977 року записує музику до кінофільмів. З 1993 року — керівник Російського державного симфонічного оркестру кінематографії[1].

Творчість

З 1991 року Сергій Скрипка та очолюваний ним Жуковський симфонічний оркестр гастролює в країнах Європи: Швейцарії, потім була участь у фестивалях в Угорщині і Данії (1998), Польщі (1999), Швеції (2003, 2005, 2008 рр..). Сергій Скрипка провів велику кількість концертів та записів з відомими солістами та оркестрами, зокрема Академічним симфонічним оркестром Московської державної філармонії. Основна творча діяльність Сергія Скрипки пов'язана з кіно — спільно з Російським державним симфонічним оркестром кінематографії він записав музику до ряду кінофільмів.

Репертуар

Як диригент має широкий репертуарний список, водночас тяжіє до класичного і романтичного стилів і жанрів, а також до творів, які рідко виконуються (ораторія «Пори року» Й. Гайдна, «Іменинна» увертюра Л. Бетховена, Симфонія Мі-бемоль мажор П. Чайковського) Вперше в СРСР виконав ораторію «Страсті по Марку» Р. Кайзера а також здійснив перші записи на компакт-диски творів Р. Гліера, А. Мосолова, В. Шебаліна, Е. Денисова[2].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.